Panevėžio „Žemynos“ progimnazijai- 40 metų

Kiek metų mokykla beturėtų, ji visada jauna, nes ji vaikystės, jaunystės namai. Bėgantis laikas mokyklos ne sendina, o tik subrandina ją, sustiprina. Bėgant metams įgyjama darbo patirtis,  gimsta tradicijos, susiformuoja darnus kolektyvas, jo požiūris į vertybes. 

1979 m. rugsėjo 1d. mokinius į klases pakvietė prie miesto malūnų pastatyta Panevėžio 14-oji vidurinė mokykla. 1996 metais jai suteiktas „Žemynos“ pavadinimas, 2011 metais ji tapo pagrindine mokykla, o nuo 2013 metų iki dabar ji vadinasi Panevėžio „Žemynos“ progimnazija. 

1981 metais prie mokyklos ėmė veikti plaukimo baseinas, ir tai „Žemyną“ išskyrė iš visų kitų miesto mokyklų. Progimnazijos plaukimo baseine išugdyti net aštuoni olimpiečiai, garsinantys Lietuvą visame pasaulyje. 

Sudėtinga būtų suskaičiuoti, kiek mokinių mokėsi mokykloje per visus praėjusius 40 metų, tačiau turbūt dauguma pasakytų, kad jiems čia buvo gera. Kad „Žemynoje“ smagu, liudija tai, jog joje mokosi daugelio buvusių mokinių vaikai. 

Savo jubiliejų mokykla stengėsi paminėti gražiai, iškilmingai, kad visai bendruomenei būtų įdomu, įsimintina, kad gimtadienis bendruomenę dar labiau suvienytų.

Per šventinę savaitę progimnazijoje vyko daug puikių renginių. Tai ir  iškilmingos šventos Mišios Kristaus Karaliaus katedroje, ir aitvarų su užrašytomis svajonėmis kūrimas, ir progimnazijos vidinio kiemelio papuošimas rudens gėrybių mandalomis, ir popietė „Dovana mokyklai“, kurioje mokiniai galėjo atskleisti savo talentus, kūrybiškumą. Daug puikių emocijų sukėlė plaukimo už „Žemyną“ varžybos, kuriose dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. 

Jubiliejui skirtą savaitę vainikavo šventinis renginys „Po brandžia obels šaka“, kurio įspūdingoje programoje dainavo, grojo, šoko, vaidino ir mokiniai , ir mokytojai. 

Smagu, kad sulaukėme daug garbingų ir mielų svečių. Malonu buvo visiems kartu pabendrauti, nuveiktus gerus darbus prisiminti ir ateities planais pasidalyti. „Žemyna“ gyvuos ilgai ir laimingai“, – įsitikinęs mokyklos direktorius Vidmantas Vilutis. To jai visi ir linkime.

Aušra Vaitkienė, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams  su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: