Simona Krupeckaitė. Nuotraukų autorius – Tomas Guobys (LDSF).

Panevėžiui dviračių sporto sostinės vardą atnešė moterys

Dviračių sostinės titulas yra tarsi pereinamoji taurė, kuri kasmet atitenka vis kitam Lietuvos miestui. Tačiau dviračių sporto Meka šalyje jau daugelį metų yra tik viena – Panevėžys.

Miestas jau seniai garsėja dviračių ir sveiko gyvenimo būdo tradicijomis. Panevėžiečiai ne tik mielai į darbus važiuoja dviračiais, bet ir lankosi dviračių sporto varžybose. Dėl šios priežasties miestą garsina pasaulyje pripažinti sportininkai ir sukurta treniruočių bei varžybų infrastruktūra.

Tokio populiarumo nepavyktų pasiekti, jeigu ne 1964 metais įsteigta Panevėžio internatinė sporto mokykla (ISM). Čia dešimtmečiais buvo ugdomi sporto meistrai, Lietuvą garsinę Pasaulio bei Europos čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse. Nenuostabu, kad ši įstaiga vadinama tituluočiausių Lietuvos dviratininkų kalve.

Iš Panevėžio – ant aukščiausių pasaulio pakylų

Čia savo karjerą pradėjo tada dar tik būsimoji prestižinių „Tour de France“ lenktynių nugalėtoja Diana Žiliūtė. Sportininkės nuopelnų sąraše garbingiausią vietą užima 2000 m. Sidnėjaus Olimpinių žaidynių grupinių lenktynių trečioji vieta ir pirmoji Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje. 2009 m. D. Žiliūtė paskelbė nutraukianti profesionalės karjerą ir pradėjo vadovauti Italijos komandai „Safi-Zara“.

Petys į petį Panevėžio ISM sportuoti pradėjo panevėžietės dvynės Jolanta ir Rasa Polikevičiūtės. Nuolatinės Lietuvos rinktinės narės buvo neišskiriamos ne tik šeimoje, bet ir trasoje. Jolanta 1994 m. Pasaulio čempionate kartu su Lietuvos komanda komandinėse lenktynėse laikui pasipuošė sidabro medaliais. Vėliau triskart atstovavo Lietuvos rinktinę olimpinėse žaidynėse, o Atlantos žaidynėse užėmė garbingą 5 vietą. Tuo tarpu Rasa 2001 m. tapo Pasaulio plento čempionato grupinių lenktynių čempione ir tais pačiais metais buvo pripažinta geriausia Lietuvos sportininke. Prieš tai, 1997 metais, dviratininkė laimėjo „International Women‘s Challenge“ lenktynes.

Kita šios mokyklos auklėtinė Edita Pučinskaitė į dviračių sportą atėjo tuo pačiu keliu kaip R. Polikevičiūtė – iš lengvosios atletikos. 1998 m., būdama 22 metų, ji laimėjo prestižines ir vienas sunkiausių pasaulio lenktynių „Tour de France“. Vėliau 2006 ir 2007 m. buvo nepralenkiama „Giro d‘Italia“ varžybose. 1999 m. E. Pučinskaitei suteiktas geriausio Lietuvos sportininko titulas.

Mieste treniruojasi pasaulio rekordininkė

Nuo šių sportininkių pergalių praėjo daugiau nei dešimtmetis, todėl jų vietą užima treko atstovė Simona Krupeckaitė. Po motinystės atostogų ji vėl prakaitą lieja Panevėžio „Cido“ arenos treke. Treko sporto atstovė 2009 m. pagerino 500 metrų atskiro starto rekordą, o po metų jos pavardė atsirado prie greičiausio pasaulyje 200 metrų iš eigos važiavimo. Daugkartinė pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė jau dabar „Cido“ treke treniruojasi po 2 kartus per dieną.

S. Krupeckaitės išlydėtuvės į olimpiadą Brazilijoje įvyks birželio 4-5 d. rengiamose įskaitinėse Tarptautinės dviračių sąjungos treko varžybose „Panevėžys 2016“. Kartu su stipriausiais Lietuvos sportininkais – Vasilijumi Lendeliu, Svajūnu Jonausku, Aušrine Trebaite, Migle Marozaite, Edita Mazurevičiūte, Olivija Baleišyte ir kitais – čia varžysis keliolikos užsienio šalių atstovai.

Nuotraukose – Simona Krupeckaitė. Nuotraukų autorius – Tomas Guobys (LDSF).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: