Panevėžiui vakcinų tiekimo nesumažino

Niekam ne paslaptis, kad Vilnius Lietuvoje gauna daugiausiai investicijų, ten brangiausiai kainuoja nekilnojamasis turtas, didžiausi darbuotojų atlyginimai, mažiausias nedarbo lygis. Visos iki vienos valdžios kalba apie regionų plėtrą, jų didesnį finansavimą bei skatinimą, tačiau regionai lyginant su sostine toliau lieka pavainikių vietoje. Tarp valdžios ir Vilniaus tebeesančią bambagyslę priminė ir tai, kad savaitgalį šiam miestui buvo skirta gerokai daugiau vakcinų nuo COVID-19 dozių. Kai kurių mažesnių savivaldybių merai tuo atvirai pasipiktino ir tikina, jog vėl regionai nurašomi Vilniaus sąskaita.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Kazimieras Armonavičius nebuvo linkęs sureikšminti Vilniui skirtų papildomų skiepų dozių ir teigė, jog pandemijos akivaizdoje derėtų elgtis solidariai ir pirmiausia gesinti didžiausius gaisrus. Anot jo, natūralu, kad Vilniuje esant bene blogiausiai situacijai jam ir buvo padidintas vakcinų skaičius ir sprendimas buvo gana logiškas, tačiau apie tai visuomenė turėjo būti informuota iš anksto.

„Kai kurių savivaldybių merų teigimu, buvo sudaryti skiepijimo grafikai, o dėl Vilniui parodyto išskirtinio dėmesio visi planai žlugo. Panevėžys, kas buvo numatyta, tą ir gavo, todėl jokių nesklandumų dėl vakcinavimo eigos nepatyrė“,- sakė K.Armonavičius.

Anot jo, pagal patvirtintą paskirstymą Panevėžys kiekvieną savaitę gauna 3048 „Pfizer“, 1000 „Moderna“ ir 200 „AstraZeneca“ vakcinos dozių ir niekas per savaitgalį Aukštaitijos sostinėje nepasikeitė. Per dieną skiepus gauna nuo 600 iki kiek daugiau nei 800 panevėžiečių.

Pasiteiravus, kada panevėžiečiai turės galimybę pasiskiepyti amerikietiška „Janssen“ vakcina, kurios imunitetui užtenka vieno skiepo, K.Armonavičius teigė nežinantis. Anot jo, pirmoji, kad ir nedidelė, šios vakcinos siunta Panevėžį jau turėjo pasiekti, tačiau miestas jos dar negavo.

K.Armonavičius teigė, kad pagal vakcinavimo tempus Panevėžys keliais procentiniais punktais lenkia Lietuvos vidurkį, o tarp didžiųjų šalies miestų yra tarp lyderių.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: