Panevėžyje aptartos tolimesnės karantino režimo Panevėžio mieste priemonės ir jų įgyvendinimas

Panevėžio miesto savivaldybėje vakar vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptartos tolimesnės karantino režimo Panevėžio mieste priemonės ir jų įgyvendinimas.

  • Komisijoje dar kartą patvirtinti pasiruošimo mobilaus punkto darbai – VšĮ Panevėžio miesto poliklinika suformavusi ir darbui paruošusi devynias specialistų komandas. Aptarta, jog laukiamas LR Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas mobilaus punkto veiklos pradžiai. Papildyta: LR Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas gautas šiandieną.
  • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio miesto departamentas įpareigotas paruošti: atmintines apie izoliavimosi taisykles asmenims, grįžusiems iš užsienio; darbuotojams dėl teisingo naudojimosi specialiomis apsaugos priemonėmis po kontakto su galimai infekuotais asmenimis; bendrą informaciją apie koronaviruso išgyvenimo laiką ir sąlygas išorinėje aplinkoje; rekomendacijas, kaip dezinfekuoti laiptines, viešas patalpas, taip pat patalpas, kuriose buvo apgyvendinti izoliuoti asmenys.
  • Komisija buvo informuota, kad Panevėžio miesto savivaldybė yra paruošusi virš 100 vietų asmenų, grįžusių iš užsienio, izoliacijai.
  • Aptartas lauko prekybos vietų, tarp jų – prie prekybos centro „Žara“, bei centrinio turgaus rekomendacijų prekybos vietoms laikymasis. 
  • AB „Panevėžio autobusų parkas“ direktorius Arnoldas Gražys informavo, kad atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją mieste, ženkliai sumažėjus keleivių srautui, trumpinamos autobusų vairuotojų darbo valandos, atsisakoma kai kurių viešojo transporto maršrutų. Miesto viešasis transportas dezinfekuojamas nuolat, naudojant papildomus resursus.  
  • Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė informavo, kad šiuo metu centro paslaugomis naudojasi apie 100 vyresnio amžiaus panevėžiečių, kurie dėl karantino lieka namuose ir neina į viešas erdves.
  • Komisija aptarė Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas rekomendacijas daugiabučių namų administratoriams ir gyventojams, kurios skatina imtis priemonių koronaviruso plitimo grėsmei mažinti – savarankiškai dezinfekuoti laiptines ir jas vėdinti.
  • Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Rudys pabrėžė, kad būtina parengti rekomendacijas, kaip žmonėms apsisaugoti nuo gaisrų. Rekomendacijos bus paskelbtos svetainėje www.panevezys.lt.

Kviečiame sekti nuolat atnaujinamą informaciją.

Komunikacijos skyrius  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: