Panevėžyje atidaryta paroda „Markas Maruličius – Europos humanistas“

Trečiadienį Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje Kroatijos Respublikos ambasadorius J. E. Krešimir Kedmenec atidarė Kroatijos Respublikos ambasados organizuojamą parodą „Markas Maruličius ‒ Europos humanistas“. Paroda skirta pažymėti Kroatijos Respublikos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

„Turime unikalią progą susipažinti su Marko Maruličiaus gyvenimu ir kūrybiniu keliu, su jo įtaka iškilioms Europos asmenybėms. Neabejoju, kad ne vienas sužinosime įdomių faktų ir naujai pamatysime Kroatijos ir jos žmonių įtaką Europos raidai. Ekscelencija ambasadoriau, dėkoju Jums už nuoširdų ir praturtinantį bendradarbiavimą, šiandien ir vėl dovanojantį puikius renginius ir emocijas panevėžiečiams. Tikiu, kad tai ne paskutinis mūsų susitikimas Panevėžyje,“ – kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Parodą sudaro 12 ekspozicinių stendų, vaizduojančių M. Maruličiaus gyvenimą ir kūrybinį kelią. Siekiant surasti sąsajų tarp Marko Maruličiaus veiklos ir lietuvių literatūros bei leidybos pradininkų, dalis parodos skirta Martynui Mažvydui ir Kristijonui Donelaičiui.

Paroda veiks iki spalio 10 d.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: