Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžyje atidaryta ukrainiečių savaitgalinė mokyklėlė

Šiandien Panevėžio švietimo centre atidaryta ukrainiečių savaitgalinė mokyklėlė “Надія”. Tai viena iš Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamo projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ veiklų.

„Suprantame, kad atvykus į kitą šalį laukia ne vienas iššūkis, kurių svarbiausias – sėkmingai integruotis į vietos bendruomenę. Gyvenant Lietuvoje kalbos žinios būtinos, todėl darome viską, kad padėtume Ukrainos piliečiams greičiau išmokti kalbą ir jiems būtų lengviau pritapti mūsų šalyje. Savaitgalinėje mokyklėlėje laukiami visi – ir vaikai, ir suaugusieji. Dėkoju šio projekto partneriui Panevėžio švietimo centrui už skiriamą laiką ir pagalbą iš karo zonos pas mus atvykusiems žmonėms. Linkiu kuo didžiausios sėkmės mokytojams ir mokiniams, kurie mokysis mūsų gimtosios kalbos, susipažins su lietuvių kultūra“, – renginio metu kalbėjo Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

Savaitgalinėje mokyklėlėje ukrainiečiai mokysis ne tik lietuvių kalbos. Čia vyks edukacijos, sporto treniruotės, ukrainiečių kalba bus pristatomos lietuvių bei ukrainiečių tradicijos, papročiai, kalbama apie kultūrinius skirtumus.

Primename, kad Panevėžio miesto savivaldybė nuo pat karo pradžios ukrainiečiams suteikia galimybę mokytis lietuvių kalbos. Projekto partnerio – Panevėžio švietimo centro – viena iš veiklų yra lietuvių kalbos mokymas. Panevėžio švietimo centras taip pat įgyvendina Valstybinės kalbos inspekcijos iniciatyvą, skirtą pradedantiesiems 2 kartus per savaitę organizuoti lietuvių kalbos kursus. Mokymai yra 3 lygių – pradedantiesiems, pažengusiems bei besiruošiantiems lietuvių kalbos egzaminui. Taip pat vieną kartą per savaitę mokymus organizuoja Panevėžio vyskupijos Caritas, Užimtumo tarnyba. Gausiausiai lankomi Panevėžio švietimo centro organizuojami mokymai, kadangi lanksčiai prisitaikoma prie pamainomis dirbančių klientų – mokymai vyksta ir rytais, ir vakarais.

Šiuo metu Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 199 ukrainiečiai,  ikimokyklinio ugdymo įstaigose – 104. Naujausiais duomenimis Panevėžyje apsistoję 2365 Ukrainos piliečiai.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: