Panevėžyje atsidaro nauja šeimos klinka

Liepos mėnesį Ramygalos g. atsidaro nauja šeimos kliniką – Panevėžio šeimos medicinos centras. Į ją pakviesti dirbti jauni gydytojai, kurie jau spėjo įgyti žmonių pasitikėjimą. Medicinos centro vadovė Ieva Milinskaitė sakė, jog turi aiškią  klinikos darbo viziją, nes tai yra jos ilgai brandinta svajonė.

Mintys ir norai materializuojasi

„Medicina man artima nuo mažens. Mano krikštamotė buvo vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja poliklinikoje, dažnai vesdavosi mane į darbą. Man, ketverių, penkerių metų vaikui viskas ten buvo  be galo įdomų. Jau tada nusprendžiau, kad  kai užaugsiu, irgi būsiu medikė“, – pasakojo I. Milinskaitė. Pabaigusi burnos higienos studijas Panevėžio kolegijoje ji penkerius metus dirbo Panevėžio dantų protezavimo centre. Pradžioje pagal specialybę, vėliau vadovas jai pavedė administruoti viso klinikų tinklo darbą, kuruoti padalinius Panevėžyje, Kupiškyje, Joniškyje ir Pakruojyje. Teko organizuoti 40 žmonių kolektyvo veiklą. Antroji Ievos specialybė – KTU verslo vadyba ir ekonomika, studijuoti liko vieneri metai.

Medicinos centro vadovė Ieva Milinskaitė

Būtent šiame darbe galutinai subrendo idėja įkurti šeimos medicinos centrą. Medicinos įstaigos vadyba turi savo specifiką, kurią  jauna moteris gerai išmano. Nuo vadybos, pasak jos, daug priklauso medicinos paslaugų kokybė. Tačiau vien tik šių žinių nepakanka.  „Kažką naujo sukurti nėra paprasta, –  pripažino I. Milinskaitė, –  ypač kai iš aplinkinių dažnai teko girdėti skeptiškas užuominas, kad bus sunku, kad sudėtinga, kad nepavyks. Aš vadovaujuosi principu:  – geriau pabandyti, nei nebandyti ir vėliau galėtis. Svarbu požiūris. Jei prisistatysi sau neįveikiamų barjerų, jų ir neįveiksi. Aš jų nestatau. Kai labai nori, norai ir mintys materializuojasi. Žmogus viską gali, tik reikia labai norėti ir stengtis. Esu jauna ir man netrūksta entuziazmo“.

Pakvietė gerus jaunus gydytojus

Svarbiausias kriterijus, pagal kurį buvo suformuotas klinikos gydytojų ratas  – geri jų pacientų atsiliepimai. „Kadangi Panevėžio medikų bendruomenė man pažįstama, nebuvo sunku sužinoti, kuriuos gydytojus žmonės plačiai pažįsta ir gerbia. Esu labai patenkinta, kad visi, kuriuos kvietėme, sutiko pas mus dirbti. Didžioji dalis – jauni žmonės, turintys naujausias medicinos žinias, galintys padėti ir rūpintis savo pacientams, nes juose dar gyvas troškimas įsitvirtinti savo profesijoje. Apskritai jaunoji gydytojų karta išsiskiria kitokiu požiūriu į pacientus. Jis daug žmogiškesnis, dėmesingesnis, draugiškesnis. Esu visiškai rami, kad su tokiu gydytoju kolektyvu mus lydės sėkmė“, – sakė klinikos vadovė.  

Šiame centre dirbs du šeimos gydytojai, penki odontologai, du akušeriai-ginekologai, gydytojas echoskopuotojas ir pediatras. 

Vos paskelbus socialiniuose tinkluose apie planuojamą atsidarymą, klinika sulaukė netikėto ažiotažo. „Mieste daug privačių klinikų. Maniau, kad daugelis jau turi savo gydytojus. Visgi akivaizdu, kad gerų medicinos paslaugų paklausa didelė. Žmonės ieško dėmesio ir nuoširdaus noro padėti. Juk pas gydytoją kiekvienas ateina su savo liga. Ką galiu pažadėti? Stengsimės būti draugiški, ypatingą dėmesį skirsime pacientams, kurie bus prisiregistravę pas mus, stengsimės suteikti visas reikalingas paslaugas ir patys, ir pasitelkę partnerius – tyrimų laboratorijas. Didžiausia mūsų sveikatos priežiūros sistemos rykštė – eilės, o šiuo metu dėl pandemijos jos ypač didelės. Stengsimės, kad pas mus nevargintų ilgas laukimas, kad žmonės jaustų, jog klinikoje yra laukiami“, – dėstė  I. Milinskaitė.

Klinika, subalansuota šeimos moterims

Panevėžio šeimos medicinos centras kuriamas bandant įlįsti į šeimos moters, mamos kailį ir suprasti, kokios jai reikia pagalbos iš medikų. Nuo nėštumo ir vaikų medicininės priežiūros, iki tėvų dantų  atkūrimo. „Moterys, mamos ir jų šeimos nariai pas mus labai laukiami. Apie mamas kiekvienoje šeimoje sukasi svarbiausi visų – jos pačios, vaikų, vyro, tėvų kasdienės gerovės reikalai. Klinikos darbas ir veikla organizuojami taip, kad šeimos motinai būtų paprasta ir patogu rūpintis visų sveikata. Todėl ir mūsų šūkis yra – „Sveika šeima, laiminga mama! Mes pasirengę palengvinti joms bent šią gyvenimo dalį”, – pasakojo I. Milinskaitė.

Pastatas klinikai buvo statomas specialiai, atsižvelgiant į paslaugų specifiką. Bus jauku ir patogu ir personalui, ir pacientams. Šiuo metu statybos jau pabaigtos. Iki liepos antros pusės planuojama gauti visus reikalingus leidimus, veiklos licenciją. Pirmoji šeimos gydytojos Julijos Bolinskės darbo diena numatyta liepos 22-ą.

„Šiomis dienomis rūpesčių teik daug, kad net nespėju suvokti, kokia esu laiminga. Mano svajonė pildosi! Jau dabar noriu apkabinti kiekvieną, kuris ateis pas mus gydytis. Šventai tikiu, kad susidraugausime ilgam“, – neslėpdama skubraus laukimo jaudulio kalbėjo naujos klinikos įkūrėja.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: