Panevėžyje auga sergamumas COVID-19

Nepaisant to, kad paskiepyta daugiau kaip 70 procentų šalies gyventojų, įsigaliojo galimybių pasai, tačiau COVID-19 pandemija Lietuvoje neslūgta. Kasdien registruojama beveik po tūkstantį ar net daugiau naujų susirgimų, ligoninėse šiais ligoniais užimta bene 800 lovų, o per 80 sunkiausių ligonių gydoma reanimacijoje. Statistikos departamento duomenimis pirmadienį Lietuvoje registruota 857, o antradienį – 863 nauji susirgimai. Dar antradienį visos Panevėžio krašto savivaldybės, išskyrus Kupiškio rajoną, kuris buvo geltonojoje zonoje, buvo raudonojoje zonoje, tačiau trečiadienį Biržų rajonas jau pateko į juodąją teritoriją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas apie užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu ir šia liga sergančių žmonių skaičių Panevėžio regione atsisakė kalbėti, motyvuodamas, jog tai daryti kategoriškai draudžia Statistikos departamentas. Anot jo, dabar daugiausia užsikrėtimų registruojama šeimose, o įmonėse ir bendrojo lavinimo įstaigose nustatomi pavieniai ligos atvejai. Tik vienoje Panevėžio miesto mokykloje registruotas dviejų moksleivių, o vienoje Panevėžio rajono mokykloje trijų darbuotojų užsikrėtimas.

„Situacija Panevėžio regione nėra labai gera, tačiau ir ne tokia bloga kaip vakarinėje Lietuvos dalyje – Klaipėdos krašte. Dabar sergamumo lygis yra toks pat kaip buvo kovo mėnesį ir per savaitę registruojama virš 200 naujų susirgimų“,- sakė E.Vilčinskas ir pritarė, jog kovą, esant tokiai pat susirgimų dinamikai, tebegaliojo griežtas karantinas.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba sakė, kad antradienio duomenimis mieste šia liga sirgo 223 žmonės, nors praėjusią savaitę jų skaičius siekė ir 370. Pašnekovas akcentavo, kad sergančiųjų skaičius situacijos neatspindi, nes sergantiesiems lengva forma – išsigydoma per savaitę, o sergantiesiems vidutine ar sunkia forma tenka gydytis po mėnesį ar dar ilgiau.

M.Burbos žodžiais, sergamumo kreivė bent Panevėžyje nekyla: antradienį buvo nustatyti 24 , pirmadienį – 14, sekmadienį – 26, o rugsėjo-1ąją – 39 bei rugpjūčio 31 dieną – 31 naujas susirgimas.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytojos Renatos Valantinienės teigimu dabar rajone serga žmonės 48. Anot jos, per paskutinę savaitę kasdien vidutiniškai buvo registruojama po 3 COVID-19 atvejus. Dažniausiai infekcija nustatoma testuojant vaikus mokyklose. R.Valantinienės žiniomis, Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriuje COVID-19 virusas nustatytas dviem darbuotojams.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: