Panevėžyje besiskiepijančiųjų nuo COVID-19 toliau mažėja: užsiregistravus “Pfizer” skiepą galima gauti tą pačią dieną

Pirmadienio duomenimis nuo COVID-19 viruso Panevėžyje buvo paskiepyta 46,1 procento, o Panevėžio rajone 46,8 procento visų gyventojų. Tiesa, per savaitę paskiepytųjų skaičius mieste ir rajone atitinkamai padidėjo tik 1,7 ir 1,5 procento.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba sakė, jog praėjusią savaitę panevėžiečiai gana aktyviai registravosi skiepams, tačiau tokio ažiotažo, koks buvo prieš trejetą-ketvertą savaičių nebėra. Savaitgalį aktyvumas dar sumažėjo. Anot M.Burbos, praėjusį ketvirtadienį paskelbus akciją, kurios metu buvo skiepijama gyvos eilės principu be registracijos buvo paskiepyta nemažai panevėžiečių.

“Sumažėjusiam aktyvumui įtakos tikriausiai turi prasidėjusios atostogos, gerokai mažėjantys naujų susirgimų skaičiai, bet ragintume žmones neatsipalaiduoti ir ruoštis rudens sezonui. “Janssen” paskutinę vakcinos dozę sunaudojome ketvirtadienį ir niekas nežino kada dar jos turėsime. “AstraZeneca” ir “Moderna” revakcinuojame tik anksčiau registruotus ir jiems skirto laiko sulaukusius žmones. Populiariausio “Pfizer” vakcinos turime pakankamai, todėl dabar registracija vykdoma iki mėnesio pabaigos, todėl žmonėms labai paprasta pasirinkti jiems patogų laiką. Užsiregistravus galima pasiskiepyti ir tą pačią dieną, vakcinacijos centras nedirbs tik ketvirtadienį”,- sakė M.Burba.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė sakė, kad Panevėžio rajone situacija su skiepais panaši kaip ir visose Lietuvoje, o akcijos dieną – ketvirtadienį be registracijos buvo paskiepyta 30 žmonių. Anot jos, Velžio vakcinacijos punktas dirba nuo 8 iki 20 valandos, todėl kiekvienas gali užsiregistruoti ir atvykti jam patogiu laiku.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: