Panevėžyje bus atstatytas antisovietinis užrašas ,,LAISVĘ LIETUVAI“

Panevėžio miesto Savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo Panevėžio mieste komisija nagrinėjo gyventojo prašymą dėl atminimo ženklo mieste įrengimo bei kreipėsi papildomos informacijos į Lietuvos ypatingąjį archyvą. Lietuvos ypatingojo archyvo pateikti duomenys patvirtino, kad 1972 m. birželio 3 d. ant Juozo Miltinio dramos teatro pastato sienos buvo užrašytas antisovietinis užrašas ,,LAISVĘ LIETUVAI“ ir netrukus pašalintas to laikotarpio saugumo tarnybų. Dėl šio atminimo ženklo įamžinimo buvo kreiptasi į Savivaldybę. Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės Taryba pritarė šio atminimo ženklo sukūrimui.

„Minimas užrašas simbolizavo pasipriešinimą buvusiai to meto santvarkai, okupacinei valdžiai. Šis atminimo ženklas taptų priminimu panevėžiečiams ir miesto svečiams apie ryžtą ir drąsą kovojant už laisvą Lietuvą“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Apie buvusį užrašą ,,LAISVĘ LIETUVAI“ šiuo metu liudija balkšvas stačiakampis ant teatro pastato sienos. Planuojama, kad naujas atminimo ženklas galėtų būti įrengtas būtent šioje vietoje.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *