Panevėžyje bus įkurti Pusiaukelės namai nuteistiesiems

Šiandien Vyriausybė Teisingumo ministerijai perdavė valstybei priklausančias nenaudojamas patalpas Panevėžyje, kur ateityje planuojama steigti pusiaukelės namus nuteistiesiems. 

„Lietuva su  Norvegijos finansine parama jau yra įrengusi keturis pusiaukelės namus, kuriuose taikomi nauji  itin veiksmingi  resocializacijos metodai, padedantys žmogui keisti gyvenimo būdą ir grįžti  į visuomenę. Tokia praktika, kai gerai besielgiantys ir resocializacijos programose dalyvaujantys nuteistieji gauna lengvatų, pasiteisino daugelyje šalių ir Lietuvoje“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

Lietuvoje pakartotinai nusikalsta beveik du trečdaliai bausmę pataisos įstaigose atlikusių asmenų, o po Pusiaukelės namų fiksuojami tik vienetiniai atvejai. 

Į Pusiaukelės namus patekę nuteistieji dirba laisvėje,  patys perka ir gamina maistą, nuolat bendrauja su socialiniais darbuotojais ir turi vykdyti jiems numatytas resocializacijos priemones. Jie gyvena  kambariuose, prižiūrimi pusiaukelės namuose budinčių pareigūnų, o savaitgaliais gali išvykti pas artimuosius.  Pusiaukelės namų pastatai bei teritorija nuolat stebimi vaizdo kameromis.

Specialios komisijos, kuriose dirba ir visuomenės atstovai, sprendžia, kuriuos pataisos įstaigoje bausmę atliekančius nuteistuosius jau galima  perkelti į Pusiaukelės namus. Čia  negali apsigyventi asmenys, nuteisti už seksualinius nusikaltimus,  turintys nuobaudų ar tie, kuriems konstatuota didelė    nusikalstamo elgesio rizika, nevykdo individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytų   priemonių.

Pusiaukelės namai šiuo metu veikia Vilniuje, Marijampolėje, Alytuje ir Pravieniškėse. Kiekvienuose namuose gali gyventi iki 20 nuteistųjų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: