Panevėžyje bus minima Žemės diena

Kovo 20 d. ne tik minimas pavasario lygiadienis, bet ir nuo 1971 m. visame pasaulyje švenčiama Žemės diena. Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią Žemės taršą.

„Kiekvienas panevėžietis yra miesto šeimininkas, tad yra atsakingas už jį supančią aplinką. Šis mėnuo – tai dar viena galimybė susimąstyti apie savo pasirinkimą dėl švaresnių, ekologiškų, mažiau gamtą teršiančių sprendimų“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.  

Žemės dienos proga kovo 20 d. centrinėje miesto Laisvės a. iškils vilniečio menininko Jurgio Pauliuko instaliacija „Žmogus + Gamta = Taika“. Devynios vėliavos apjungs žmogų ir gamtą, taip patvirtindamos jų nedalomumą, harmoniją ir vienybę. „Visų pirma, žmonės vėliavų iliustracijose atpažins save – bendrystės jausmas visais laikais buvo ir liks vienas iš svarbiausių žmogaus poreikių. Taigi, net jei aikštė būtų tuščia, čia jau bus „susirinkę“ įvairiausių žmonių. Antra, vėliavos atskleis ir pagrindinę šventės mintį – tai Žemės diena. Vadinasi, čia plevens ir medis, ir žolė, ir akmuo, ir vanduo, ir dangus, ir debesys, ir saulė, ir paukščiai, ir drugeliai, ir koks mažas, bet stiprus vabaliukas. Visa tai organiškai įsilies į žaliąsias Laisvės aikštės salas“, – idėją pristato menininkas J. Pauliukas.

Ši unikali skaidrių spalvotų vėliavų instaliacija – tai Panevėžio miesto savivaldybės dovana miestiečiams Žemės dienos proga.

Žemės dieną mini ir Gamtos mokykla. Kovo 8-19 d. vyksta inkilų gamybos akcija „Padovanok namus sparnuočiui“. Kovo 22-balandžio 9 d. Gamtos mokyklos socialinio tinklo Facebook paskyroje vyks virtuali šių inkilų nuotraukų paroda. Taip pat nuo kovo 22 d. mokyklos Facebook paskyroje bus eksponuojami Gamtos mokyklos neformaliojo švietimo programas lankančių mokinių  kūrybinių darbų  apie bundančią gamtą virtuali paroda  „Amžina atsakomybė už visą kas gyvą“. Nuo kovo 23 d. vyks virtualios, edukacinės pamokos  „Laboratorija lagamine“.

Komunikacijos skyrius  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: