Panevėžyje griaus Skaistakalnio parką dalijusią ir darkiusią “betonkę”

Panevėžio miesto taryba pritarė, kad kartu su dviem savivaldybei nereikalingomis transformatorinėmis Kranto ir Saulėtekio gatvėje būtų nurašyta ir nugriauta dar 1958 metais pastatyta ir Skaistakalnio parką dalijusi kilometro ir 250 metrų ilgio bei 2,2 metro aukščio gelžbetoninė tvora, kurią viena iš valdančios daugumos atstovių pavadino sovietinio militarizmo palikimu. Juk ji išstovėjo gerokai ilgiau nei Berlyno siena…

Pagal praėjusių metų pabaigoje sudarytą sutartį su verslininku Sauliumi Bironu savivaldybė Skaistakalnio parką ir sovietiniais laikais buvusią aviacijos remonto įmonę ribojusią tvorą įsigijo už 47,3 tūkst. eurų, nors anksčiau už ją buvo pageidauta kelis kartus daugiau, o verslininkas dar buvo atleistas nuo metinio žemės nuomos mokesčio, kuris siekė 10 tūkst. eurų.

Kai kuriems opozicijos atstovams keistai atrodė, kad visiškai skirtingi objektai kaip transformatorinės ir tvora yra sugrūstos į vieną sprendimo projektą. Projekto rengėjai patikino, kad visi šie objektai bus nurašyti ir  nugriauti.

Pradėjus svarstyti klausimą tarybos narys Mantas Leliukas pereiškė nusišalinantis nuo klausimo svarstymo ir sprendimo priėmimo, nes toje teritorijoje turi nekilnojamojo turto. Taryba jo nusišalinimui pritarė.

Konservatoriui Vitalijui Satkevičiui užsiminus, jog anksčiau verslininkas buvo žadėjęs tvorą nugriauti savo lėšomis, administracijos direktorius Tomas Jukna atsakė, jog verslininkas buvo sutikęs tvorą nugriauti su sąlyga, jei savivaldybė jos vietoje pastatys naują tvorą, o tai būtų nesusipratimas. Todėl buvo priimtas logiškiausias sprendimas tvorą išpirkti ir parką sujungti su valdiška žeme.

Buvęs Seimo narys Povilas Urbšys sakė girdėjęs auksinių šaukštų, auksinio tualeto istorijų, o dabar dalyvaujantis auksinės tvoros istorijoje. Jis paskaičiavo, kad verslininkui už tvortą sumokėta 47,3 tūkst. eurų, jam suteikta 10 tūkst. eurų mokesčių lengvata, tvoros nugriovimas kainuos 45 tūkst. eurų, taigi iš viso nepažabotas verslininko apetitas savivaldybei kainuos daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna nusistebėjo iš kur buvęs parlamentaras nuolat traukia dezinformaciją, nes kol kas tvoros griovimo kaštų niekas neskaičiavo ir netvirtino. Tvora bus griaunama įgyvendinant Skaistakalnio parko projektą.

Tai girdėdamas P.Urbšio bendražygis Ričardas Bakanauskas pereiškė, kad reikia galvoti su galva, nes taip niekas, kad ir su 57 tūkst. eurų nesielgia.

Gintautas SUBAČIUS

Už nuotraukas dėkojame Mantui Leliukui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: