Panevėžyje gydytas koronavirusine infekcija sergantis pacientas perkeltas Santaros klinikas

Respublikinė Panevėžio ligoninė informuoja, kad penktadienio vakarą į Santaros klinikas buvo perkeltas sunkiai koronavirusine infekcija COVID – 19 sergantis pacientas, kurio gydymui yra pradėta taikyti EKMO sistema (EKMO – Ekstrakorporinė membarinė oksigenacija).

Ši sistema yra taikoma pacientams, kurių plaučiai, net ir dirbtinai ventiliuojami, negali atlikti savo funkcijos – prisotinti kraujo deguonimi. Šiems pacientams plaučių veikla yra sutrikusi dėl gyvybei pavojingo, įvairių priežasčių sukelto, kvėpavimo nepakankamumo.  Tai – pirmas tokio pobūdžio paciento gydymo, esant koronavirusinei infekcijai, atvejis Lietuvoje.

Balandžio 6 d. ryte Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuo koronavirusinės infekcijos COVID – 19 mirė pacientas, kuris sirgo onkologine liga ir priklausė rizikos grupei. Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir darbuotojai reiškia nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems.

“Mielieji, būkite reiklūs karantininio laikotarpio reikalavimams, būkite atsakingi – prieš save, prieš savo artimuosius, prieš visuomenę: maksimaliai laikykitės namų režimo, dėvėkite veido kaukes, pirštines, nuolat dezinfekuokite rankas, laikykitės saugaus atstumo vienas nuo kito, venkite didesnių susibūrimų. Taip Jūs apsaugosite save ir aplinkinius nuo grėsmės užsikrėsti koronavirusine infekcija”, – rašoma Respublikinės Panevėžio ligoninės pranešime.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: