Panevėžyje – Inžinerinės pramonės dienos

Gegužės 3–5 d. Panevėžyje vyksta Inžinerinės pramonės dienos „Misija – karjera“. Tai renginys 8–12 klasių moksleiviams ir visiems besidomintiems technologijų pasauliu. Renginio atidaryme savivaldybėje buvo kalbėta apie karjeros perspektyvas inžinerinėje pramonėje, Laisvės aikštėje moksleiviai galėjo pamatyti ir išbandyti naujausias technologijas ir įrenginius mobilioje STEAM laboratorijoje – infomobilyje, sužinoti apie inžinerinės pramonės krypčių studijas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (TVF) stende.

„Šiandien matome vis labiau augantį dėmesį inžineriniams mokslams, vis labiau suprantamą jų svarbą ne tik pramonės, bet ir švietimo kontekste. Todėl džiaugiuosi, kad šis renginys dar kartą aktualizuoja mokslo ir verslo sinergiją, neabejotinai prisideda prie inžinerinių mokslų populiarinimo. Šiandien čia susirinko akademinės bendruomenės, verslo ir politikos atstovai. Tikiuosi, susitikimas bus naudingas visiems mums formuojant bendrą poziciją dėl mokslo, inžinerinių mokslų ir verslo bendradarbiavimo perspektyvų mūsų regione. Linkiu visiems įdomios konferencijos šiandien ir įdomių kitų dviejų renginio dienų“, – sveikindamas renginio svečius ir dalyvius sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Kaip teigia TVF dekanė Daiva Žostautienė, inžinerinė pramonė – vienas iš labiausiai išvystytų ir progresuojančių sektorių Lietuvoje. Tai sritis, kurianti reikšmingą vertę šaliai ir galinti pasiūlyti daug patrauklių darbo vietų, karjerą jauniems žmonėms, specialistams. Lietuvos darbo biržos duomenimis, daugiausiai naujų darbo vietų 2016 m. įsteigta būtent pramonės ir paslaugų sektoriuose – atitinkamai 37 proc. ir 51 proc.

Inžinerinė pramonė sukuria daugiausiai darbo vietų šalyje, yra visos ekonomikos variklis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Inžinerinės pramonės siūlomos darbo vietos dažnai yra modernios ir gerai apmokamos. Jų tik daugės, nes gaminami modernūs produktai ir technika, kuriamos ateities technologijos, prisidedama prie aplinkosaugos sprendimų kūrimo.

Renginyje pranešimus skaitė LINPRA direktorius Gintaras Vilda, Lietuvos pramonininkų asociacijos (LPK) vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė, įmonės „Metalistas LT“ generalinis direktorius Mantas Gudas, „Stigma“ generalinis direktorius Alfredas Zigmantas, „Kemek Engineering“ projektavimo skyriaus vadovas Juozas Balčiūnas, Panevėžio regiono tarybos pirmininkas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto profesorius dr. Vytenis Sinkevičius.

Inžinerinės pramonės dienas „Misija – karjera“ organizuoja TVF, bendrovė „Stigma“, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija bei Panevėžio miesto savivaldybė.

Gegužės 4 d. 10–17.30 val. TVF veiks robotikos, transporto priemonių laboratorija ir technologijų mokymo centras, bus demonstruojami studentų kartu su dėstytojais sukurti išradimai, pristatomos studijų programos. Bus galima išmėginti robotukus ir kitus įrenginius. Įvairius įrenginius pristatys Panevėžio mokslo ir technologijų parkas.

Gegužės 5 d. 10–17.30 val. UAB „Stigma“ (J. Janonio g. 30) – eksperimentai infomobilyje, ekskursija po įmonę bei istorinių automobilių muziejų.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: