Panevėžyje – Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė (nuotraukos)

Panevėžiečius ir miesto svečius šeštadienį, gegužės 20 d., prie „Cido“ arenos subūrė Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė „Mes – tai Jūs“. Ten karius ir visuomenę sveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.

Šventės dalyvius sveikinęs ministras R. Karoblis džiaugėsi didžiausiu per dvylika metų pasitikėjimu Lietuvos kariuomene, krašto apsauga, teigė sieksiantis, kad jis būtų dar didesnis. Krašto apsaugos ministras pabrėžė, kad „Stipri kariuomenė yra saugios valstybės garantas, tačiau stipri kariuomenė neįsivaizduojama be visuomenės palaikymo“.

Renginyje Lietuvos kariuomenė visuomenei pristatė Sausumos, Krašto apsaugos savanorių, Karines oro, Karines jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgas. Pristatyti ir Lietuvoje dislokuoti NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai bei Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgtų kariai su savo technika ir ginkluote. NATO oro policiją Baltijos regine vykdantis Lenkijos karinių oro pajėgų kontingentas pasveikino susirinkusiuosius naikintuvų „Fightin Falcon“ F-16 skrydžiu.

Susirinkusieji galėjo ne tik iš arti pamatyti tanką „Leopard“, savaeigę haubicą „PzH 2000“, pėstininkų kovos mašinas „Marder“ ir „CV90“, šarvuotą žvalgybos automobilį „Fennek“, prieštankinį raketinį kompleksą „Javelin“ ar taikliojo šaulio ginklus FN SCAR, bet ir išbandyti savo jėgas įveikiant ne vieną žaidybinę kliūtį, karinę užduotį, kartu su kariais varžytis sporto rungtyse.

Taip pat Garbės sargybos kuopa surengė bendrą pasirodymą su grupe „G&G Sindikatas“, pademonstravo parodomąją programą, atliko stilizuotas salves, grojo Lietuvos kariuomenės orkestrai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, dalyvavo ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“.

Šventėje galima buvo išbandyti savo jėgas, įveikiant ne vieną žaidybinę kliūtį ar karinę užduotį, kartu su kariais varžytis sporto rungtyse, estafetėse, pajusti kuprinės svorį, taip pat patikrinti akies taiklumą šaudant iš „Airsoft“ ginklų ir dar daug kitų įdomybių.

Nuotr. A. Pliadžio ir I. Budzeikaitės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *