Panevėžyje laidojama dar viena mokykla. Kas bus su pastatais, stadionu – niekas nežino

Panevėžio miesto taryba pritarė, kad Vilties gatvėje esančiai „Aušros“ progimnazijai priskirta teritorija būtų perduota gana prastai reitinguose vertinamai ir iki šiol savo teritorijos neturėjusiai Vytauto Žemkalnio gimnazijai. Pasibaigus mokslo metams „Aušros“ progimnazija (buvusi 4-oji vidurinė mokykla) bus panaikinta, kaip kadaise dešiniajame Nevėžio krante Šiaulių gatvėje nebeliko „Gabijos“ (buvusios 6-osios) vidurinės mokyklos.

Švietimo skyriaus vedėjas Dainius Šipelis akcentavo, kad ankstesniu tarybos sprendimu, „Aušros“ progimnazija, kurioje beliko 140 mokinių buvo prijungta prie V.Žemkalnio gimnazijos ir nuo pavasario jos nebeliks. Valdininkas akcentavo, kad pedagogai be darbo tikrai neliks, tačiau techniniams darbuotojams įsidarbinti gali būti sunkiau.

Opozicijos atstovai teiravosi, ar dar šios kadencijos taryboje nenumatyta daugiau mokyklų laidotuvių, kas laukia mokyklos pastatų, stadiono, ar joje galės būti steigiama privati mokykla.

Į daugumą klausimų D.Šipelis atsakymų neturėjo ir tikino, jog viskas spręsis pavasarį kai mokykla bus uždaryta. Valdininkas akcentavo, jog mokykla yra savivaldybės turtas, todėl dėl jos panaudojimo vėlgi turės apsispręsti taryba.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė sakė, jog pagal įstatymus tėvai savo vaikams gali rinktis nebūtinai jų teritorijoje esančią mokyklą ir teiravosi, ar tokia galimybė yra ir Panevėžyje. Ji taip pat priminė, kad pagal mokymosi rodiklius V.Žemkalnio gimnazija vilkosi uodegoje ir klausė ar mokyklų sujungimas ją kilstels į aukštesnį lygį.  D.Šipelis atsakė, jog vesti vaikus į bet kurią mokyklą niekas niekam nedraudžia, tačiau jei tik pasirinktoje mokykloje yra laisvų vietų. Skyriaus vedėjas vylėsi, kad po sujungimo V.Žemkalnio gimnazijos rodikliai pagerės.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys tvirtino, kad kol kas niekas nežino kas bus su pastatais, mokiniais, mokytojais ir ragino dar kartą nelipti ant to pačio grėblio kai buvo naikinama „Nevėžio“ mokykla. Politikas siūlė pirmiausia išsiaiškinti kas bus su pastatais, kad „Aušra“ netaptų tokiu pat vaiduokliu kaip „Verdenė“. Galiausiai P.Urbšys pasidžiaugė, jog svarstant „Nevėžio“ mokyklos naikinimą sutelkęs opozicija ir pastatai netapo vaiduokliais.

Meras Rytis Mykolas Račkauskas buvusiam bendražygiui patarė nebegąsdinti ir sakė, kad atėjus laikui bus priimti miesto labui pasitarnausiantys sprengimai.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: