Panevėžyje lankėsi Vidaus reikalų ministerijos komanda

Penktadienį Panevėžio miesto savivaldybėje Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su komanda susitiko su Panevėžio regiono merais. Susitikimo metu buvo aptarti regiono plėtros, naujo vietos savivaldos modelio klausimai. Didžiausias dėmesys buvo skirtas civilinės saugos situacijai regione ir jos stiprinimo priemonėms.

„Džiaugiuosi matydamas Jus pas mus svečiuose. Tikiuosi, kad susitikimas bus naudingas ne tik mums, savivaldybėms, bet ir Jūsų komandai. Glaudus bendradarbiavimas tarp ministerijos ir savivaldybių yra ypač svarbus sprendžiant civilinės saugos klausimus“ – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Savivaldybių vadovams buvo pristatytas krizių valdymo ir civilinės saugos modelis, juo atsisakoma savivaldybių ekstremaliųjų situacijų komisijų, daugiau atsakomybių skiriant operacijų centrams, ministerijoms suteikiama pareiga koordinuoti savivaldos parengtį pagal valdymo sritis, teikti pagalbą valdant savivaldybės lygio ekstremaliąsias situacijas, priešgaisrinės saugos tarnybos tampa atsakingomis už gyventojų švietimo koordinavimą.

Modelis taip pat numato, jog kiekvienoje savivaldybėje šiemet turi atsirasti parengties pareigūnai, kurie bus tiesiogiai atsakingi už krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos uždavinių įgyvendinimą.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: