G. Kartano nuotr.

Panevėžyje lapkritį karaliaus džiazas

Šiandien Panevėžio muzikiniame teatre Arvydo Gudo fotografijų parodos „21“ atidarymas tapo simboline pirmojo profesionalaus džiazo festivalio „Panevėžys Jazz 2022“ pradžia. Fotografas užfiksavo Panevėžio muzikinio teatro ir džiazo kolektyvo „Pan Big Band“ muzikantus, kurių nuotraukos iki pat festivalio pabaigos, lapkričio 20 d., puoš teatro erdves. Festivalio programoje – ryškių Lietuvos ir Latvijos džiazo kolektyvų, solistų pasirodymai bei kiti renginiai.

„Panevėžys turi gražias, pastaruoju metu gal kiek primirštas, džiazo tradicijas. Panevėžiečiai myli džiazą, anksčiau mieste vykę renginiai sulaukdavo didelio susidomėjimo. Čia būtina paminėti Gendriaus Jakubėno organizuotus fantastiškus džiazo festivalius bei šviesaus atminimo maestro Rimanto Bagdono džiazo misiją Panevėžyje, būtent misiją, nes šis žodis geriausiai atspindi maestro kūrybinę veiklą mūsų mieste. Tikiu, kad dabar startuosiantis festivalis nupūs dulkes nuo panevėžietiškos džiazo tradicijos. Matydamas aukštai iškeltą atlikėjų profesionalumo kartelę, ne tik kultūros, bet ir verslo, kitų organizacijų įsitraukimą į jo organizavimą, neabejoju, kad turėsime kokybišką renginį, sukviesiantį žiūrovus ne tik iš Panevėžio. Tad linkiu sėkmės visiems dalyviams, dėkoju organizatoriams bei rėmėjams ir tikiuosi visus Jus pamatyti festivalio renginiuose“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Lapkričio 5 ir 12 d. prekybos centre „RYO“ pasirodys jaunieji džiazo muzikantai: Vytauto Mikalausko menų gimnazijos „Jazz Band“, Kazimiero Paltaroko gimnazijos orkestras „Conmusica“, Pasvalio muzikos mokyklos ,,Small Big Band“, Panevėžio muzikos mokyklos ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos džiazo ir populiariosios muzikos skyriaus bei „Modernaus dainavimo studijos“ solistai.

Lapkričio 10 ir 17 d. bare „Špunka“ Panevėžyje gerai žinomas melomanas ir didžėjus Mr Random surengs vakarėlį, kuriame skambės išskirtinės kokybės džiazo vinilų muzika.

Visą savaitgalį, lapkričio 18-20 d., Panevėžyje karaliaus profesionalaus džiazo muzikantai. Festivalis suburs geriausius Lietuvos ir Latvijos džiazo kolektyvus. Penktadienį Panevėžio muzikinio teatro scenoje pasirodys svečiai iš pajūrio ir šių metų Europos kultūros sostinės – Klaipėdos diksilendas „Memeland“ koncertinę programą pristatys su geriausia Klaipėdos soliste tituluojama charizmatiškąja Kristina Jatautaite,  Kauno bigbendas gros su vienu tituluočiausių Lietuvos džiazo muzikantu Petru Vyšniausku. Šeštadienį vienoje scenoje susitiks net trys kolektyvai: jaunas ir entuziastingas Panevėžio džiazo orkestras „Pan Big Band“ su kraštiete, soliste Rūta Švipaite, kurią publika puikiai pažįsta kaip profesionalaus džiazo trio „The Ditties“ narę, tarptautinių festivalių dalyviai Mindaugo Stumbro kvintetas ir svečiai iš Latvijos – „Mirage Jazz Orchestra“ drauge su Latvijoje puikiai žinomu populiariosios muzikos atlikėju Andriu Ērgliu.

Lapkričio 20 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje festivalį uždarys trio Neda/Labutis/Banys, kurį sudaro visiems puikiai pažįstama fleitininkė ir vokalistė Neda Malūnavičiūtė, ilgametis jos scenos partneris saksofonininkas ir klarnetininkas Vytautas Labutis bei jaunas ir kūrybingas pianistas Richardas Banys.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: