Panevėžyje legalias traukos (drago) varžybas galės stebėti tik 700 žmonių

Austėja Rusteikaitė

https://www.facebook.com/AINA.lt/videos/3020323661415442/

 Jau šiandien, birželio 20-osios vakarą J. Janonio gatvėje aidės griausmingas automobilių variklių riaumojimas. Panevėžyje vyks legalios automobilių lenktynės (dragas), kurių metu greičio mėgėjai galės save išbandyti 1/8 mylios ilgio trasoje. Siekdami labiau įsigilinti į renginį pakalbinome vieną iš legalių automobilių lenktynių organizatorių – Jurgį Grigaliūną.

 Kaip susidomėjote automobilių sportu, lenktynėmis?

 Automobiliais domiuosi nuo vaikystės, o sporto sferoje dirbu nuo 2012m. Vilniuje organizuodavau slalomus, Druskininkuose rengiau auto sporto savaitgalį. Kuriam laikui buvau išvykęs gyventi į užsienį, na, o grįžęs į Lietuvą nusprendžiau likti gimtajame mieste – Panevėžyje ir “duoti Panevėžiui veiksmo”. Miestui reikia daugiau užimtumo, renginių, aktyvinti Panevėžio miesto bendruomenę.

Automobilių lenktynių organizatorius – Jurgis Grigaliūnas

 Papasakokite savo įsimintiniausią įvykį iš savo organizuotų renginių?

 Visi mano rengti renginiai yra man ypatingi, visi jie man kaip vaikai, negaliu kažko išskirti. Smagu, kad mes ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams paruošiam įvairių užduotėlių, prizų, kad ir jie kažką laimėtų, būtų aktyvi renginio dalis, o ne tik žiūrėtų. Jų susižavėjimas, galbūt, mane labiausiai ir užveda, jog kiekvieną kartą sulaukiame vis daugiau ir daugiau dalyvių. Aišku, dabar liūdna, karantinas, žmonių skaičius ribotas, bet tikėkimės, kad laikui bėgant šitas sankcijas dar labiau sušvelnins.

 Ar buvo sunku suorganizuoti tokį renginį? Ar kilo kokių nors problemų derinant su savivaldybe?

 Taip, buvo sunku, viskam reikia laiko. Turime viską suderintisu automobilių sporto federacija Lietuvoje, vykdyti visus jų reglamentus. Savivaldybė prieš tai žiūrėjo griežčiau į visa tai. Bet jie žino, jog mes Panevėžyje turime problemą, nes jaunimas tai daro bet kokiu atveju, tai kodėl gi to nepadarius legaliai, saugiai ir užtikrintai su profesionalų priežiūra. Šiais metais mums tai pavyko, nes buvome pasiruošę jau prieš karantiną. Panevėžio miesto savivaldybė palaiko šias idėjs ir pačią iniciatyvą, tiesiog prasidėjo karantinas ir tai pasidarė dar labiau ant bangos.

 Kaip užtikrinsite dalyvių ir žiūrovų saugumą renginio metu?

 Žiūrovų niekada neįleidžiame į trasą. Renginys vyks pagal Lietuvos automobilių sporto federacijos keliamus reikalavimus ir taisykles. Pavojingos vietos yra apdėtos šieno kupetomis, jei dalyvis nuvažiuos nuo kelio, smūgis bus sušvelnintas. Kelio danga bus valoma nuo pat ankstaus ryto bei prieš renginį. Kiekvienas dalyvis gaus instruktažą (vadinamą briefing’ą), jiems bus išaiškinta, kaip elgtis kokioje situacijoje. Taip pat renginio metu mums padės profesionalūs medikai, greitoji, bei turėsime Rescue automobilį, kuriame bus du gaisrininkai ir vienas automobilių sporto federacijos narys.

 Ar dalyviams reikalinga licencija?

 Būtent licenzijuotoms Lietuvos automobilių sporto federacijos varžyboms reikalingos licenzijos bei papildomas draudimas. Bet visa tai jie gali įsigyti vietoje, nesvietoje turėsime Lietuvos automobilių sporto federacijos narį. Ir licencija, ir draudimas kainuos po 6€, taigi, tikrai, manau, nėra brangus malonumas.

Ar sulaukėte didelio susidomėjimo būtent dabar organizuojamam renginiui?

 Jis buvo paskelbtas grubiai prieš savaitėlę. Sulaukėme tikrai didelio susidomėjimo. Skaičiais kalbant: virš 50 000 reach’o facebook’e ir virš 2000 žmonių, suinteresuotų ateiti į šį renginį. Bet vėlgi, limituoti skaičiai ir mes galime suleisti tik 700 žmonių.

 Ar sudėtinga tokį dalyvių skaičių, kokio tikitės?

 Kai organizavome paskutinį renginį, tikėjomės apie tūkstančio žiūrovų ir apie kelias dešimtis dalyvių. Dalyvių skaičius atitiko mūsų lūkesčius, o žiūrovų skaičius buvo gerokai didesnis, apie 2500 žmonių.

 Ko palinkėtumėte dalyviams ir vairuotojams?

 Laikytis saugumo reikalavimų ir, aišku, nepaslysti trasoje. Gražios dienos ir kviečiame užsukti į renginį!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: