Pradžia Kultūros naujienos Aktualijos Panevėžyje – Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos diena

Panevėžyje – Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos diena

0
Evaldo Lasio nuotrauka

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka tęsia 95-ajam gimtadieniui skirtas bičiulystės dienas. Lapkričio 13 d. (pirmadienį) vyks įdomybių žadanti Bičiulių, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, diena.

Konferencijų salėje 16 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskaspristatys vadovaujamą biblioteką. Išgirsime LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento direktorės Jolantos Budriūnienės pranešimą „Dokumentinis paveldas bibliotekoje – naujos atverties galimybės“.

Renginys 17 val. persikels į bibliotekos ekspozicijų erdves. II a. ekspozicijų erdvėse vyks fotografijų, I a. stenduose leidinių parodos „Tomas Venclova: taip artėja žodis“ pristatymas. Apie parodą papasakos Venclovų namų-muziejaus direktorė Birutė Vagrienė ir LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento direktorė Jolanta Budriūnienė.

Fotografijų ir poezijos leidinių paroda „Tomas Venclova: taip artėja žodis“ skirta vieno žymiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, pasaulyje žinomo intelektualo, Jeilio universiteto profesoriaus Tomo Venclovos 80-mečiui.

Parodoje eksponuojamos Algimanto Aleksandravičiaus, Arūno Baltėno, Audronio Žygavičiaus, Gedimino Zemlicko, Džojos Gundos Barysaitės, Jono Jakimavičiaus, Juozo Budraičio, Mariaus Baranausko, Ramūno Danisevičiaus, Ramūno Katiliaus, Vlado Braziūno fotografijos.

Leidinių parodai parengtas T. Venclovos poezijos leidinių rinkinys, kuriame, be poeto eilių lietuvių kalba, lankytojai išvys ir jo poezijos vertimus į daugiau nei 20 kalbų, kaip antai, į rusų, lenkų, anglų, slovėnų, čekų, prancūzų, italų, portugalų, kinų, japonų, korėjiečių ir kitas. Didžioji dauguma parodoje eksponuojamų leidinių yra iš Nacionalinėje bibliotekoje saugomos Tomo Venclovos kolekcijos.

KVIEČIAME!

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.