Aina.lt nuotr.

Panevėžyje lopšelių-darželių netrūksta: jų netgi yra perteklius

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai konstatavus, kad kiekvienas vaikas turi turėti vietą darželyje, šalies savivaldybės pareiškė statysiančios naujų ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Tuo tarpu Panevėžio miesto vadovai gali būti ramūs, nes pagal užimtumą uždarius dar porą darželių jokių problemų nebūtų.

Švietimo sritį kuruojančio, o dabar laikinai ir mero pareigas einančio mero pavaduotojo Lauro Jagmino teigimu, Panevėžio mieste veikia 29 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lanko šiek tiek daugiau kaip 4600 vaikų, o laisvų vietų skaičius metų eigoje šiek tiek kinta.

Rugpjūčio 17 dienos duomenimis Panevėžio lopšeliuose-darželiuose buvo laisvos 259 vietos, o laisvų vietų yra visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, išskyrus „Nykštuką“ ir „Kastytį“.

L.Jagmino žodžiais, jeigu šeima išreiškia norą, kad jų vaikas dalyvautų ikimokyklinio ugdymo programoje Panevėžio miesto savivaldybė ne tik suteikia tokią galimybę visiems vaikams, bet daugeliu atveju sudaro sąlygas pasirinkti pageidaujamą ugdymo įstaigą.

„Panevėžio miesto savivaldybėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklas tiek miesto teritoriniu, tiek ir vaikų lankomumo atžvilgiu yra išvystytas optimaliai ir šiai dienai jokio poreikio statyti naują ar uždaryti kurią nors esamą įstaigą nėra. Mūsų prioritetas – pagal galimybes investuoti į vaikų ugdymosi erdvių atnaujinimą“,- sakė L.Jagminas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: