AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Panevėžyje minima Laisvės gynėjų diena

Šiandien Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje, minima Laisvės gynėjų diena. 12 val. Laisvės aikštėje prie Savivaldybės iškelta Lietuvos valstybės vėliava, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

„Šiek tiek mažiau, kaip prieš 30 metų apie lietuvių ryžtą pasaulis sužinojo pamatęs mus Baltijos kelyje. Nepraėjus nei pusantrų metų mūsų ryžtą jis išvydo vėl sausio 13-ąją. Tik tąkart jis buvo kitoks. Pasaulį apskriejo abejingų negalinčios palikti nuotraukos: po tanko vikšrais miela mergina, prieš riaumojančią mirties mašiną stovintis beginklis vyras. Begalinis ryžtas ir tikėjimas prieš prievartą ir smurtą. Tada nugalėjome. Laimėjome, nes ir be ginklų buvome stipresni. Laimėjome, nes smurtą ir agresiją nugalėjome begaliniu tikėjimu, viltimi ir Tėvynės meile. Apgynėme laisvę. Bet laisvė visada turi savo kainą ir deja, dažnai ji nuplaunama patriotų krauju. Ir tada savo kraujo auką ant laisvės aukuro sudėjo 14 drąsių Lietuvos žmonių. Na, o šiandien švęskime apgintą laisvę. Laisvę, kuri leidžia mums rinktis, kurti, kuri leidžia mums būti savimi, o ne tuo, kuo mus nori matyti kiti. Ši diena, tai kiekvieno mūsų pergalė ir kiekvieno mūsų įsipareigojimas. Su laisvės diena mielieji!“, – sakė meras R. Račkauskas ir pakvietė susirinkusiuosius tylos minute pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę.

Laisvės gynėjų dienos renginiai mieste tęsiasi: 13.30 val. kino centre „Garsas“ specialus nemokamas kino seansas Š. Barto filmas „Šerkšnas“ (Lietuva, Prancūzija, Lenkija, Ukraina), 14 val. V. Variakojo sporto komplekse – greitasis šachmatų turnyras, 16 val. Laisvės gynėjų dienos minėjimas Sausio 13-osios skvere. Jame numatyta choro „Likimai“, grupės „Kitava“ koncertinė programa, degs atminimo laužas. Karaliaus Mindaugo husarų batalionas vaišins kareiviška koše ir arbata.

Visą dieną kino centre „Garsas“ – fotografijų paroda „Krauju ir daina gynėme Laisvę“.

 

Komunikacijos skyrius

 

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.