Panevėžyje mokesčiai už verslo liudijimus nesikeis

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2022 m. mokesčius už verslo liudijimus. Mokesčių dydis išliks nepakitęs.

„Mokesčiai Panevėžyje veiklą vykdantiems verslininkams nedidėjo nuo 2019-ųjų. Siekdama ir toliau skatinti miesto gyventojus užsiimti ūkine-ekonomine veikla, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą bei atsižvelgdama į ne itin palankią verslui karantino metu susiklosčiusią situaciją, kuomet verslo liudijimų skaičius ženkliai sumažėjo, Taryba nusprendė už juos mokesčių nedidinti ir šiemet“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

12 Eur metinis mokestis (1 Eur/mėn.), kur veiklą vykdo vos po kelis gyventojus 47 nepopuliariausioms veiklos rūšims iš 86 – nustatytas tokioms veikloms kaip batų valymas, tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, žvejybos reikmenų gamyba, lagaminų, rankinių taisymas ir kt. Kitoms mažai populiarioms veikloms – meno kūrinių restauravimas, kailių išdirbimas, avalynės gamyba, mezginių gamyba ir kt. – iš viso 15 veiklos rūšių, nuspręsta palikti galioti 150 Eur metinį mokestį. Vidutiniškai populiarioms veiklos rūšims (16 veiklos rūšių) palikta galioti 250 Eur metinius mokesčio dydžius. 8 pačioms populiariausioms, daugiausiai pajamų nešančioms veiklos rūšims – prekybai susijusioms su statybomis, baldų gamybai, patalpų nuoma, veislinių naminių gyvūnėlių auginimas ir kt. – palikta galioti 500 Eur metinį mokestį.

Įsigydami verslo liudijimus, dauguma gyventojų gali pasinaudoti Savivaldybės numatytomis nuo 20–75 proc. lengvatomis (dirbantieji, neįgalieji, sulaukusieji senatvės pensijos, registruoti užimtumo tarnyboje bedarbiai, vieni auginantys vaikus iki 18 m., auginantieji tris ir daugiau vaikų iki 18 m. ir kt.).

Taip pat pažymėtina, kad gyventojai išsiperkantys verslo liudijimus taip pat privalo susimokėti VMI Pensijų socialinį ir sveikatos draudimus (SODRA, apie 100 Eur per mėnesį), kurie proporcingai apskaičiuojami priklausomai nuo verslo liudijimo laikotarpio.

2020 m. verslo liudijimai išduoti 3179 žmonėms. Už verslo liudijimus sumokėta per 217 tūkst. Eur. 1992 gyventojai pasinaudojo lengvatomis.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: