Panevėžyje oficialiai atidaryti Pusiaukelės namai

Šiandien Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas drauge su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos  teisingumo ministerijos direktoriumi Virginiju Kulikausku, Panevėžio pataisos namų direktoriumi Edvardu Norvaišu oficialiai atidarė Pusiaukelės namus.

„Neabejoju, kad Pusiaukelės namai bus naudingi tiek juose gyvensiantiems, tiek aplinkiniams. Tai įrodo ir kitų miestų bei valstybių patirtys, kuomet nuteistiesiems sudaromos kokybiškos sąlygos greičiau ir sklandžiau integruotis į bendruomenę, darbo rinką. Linkiu sėkmės visai Pusiaukelės namų bendruomenei“, – sakė V. Jakštas.

Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys, kur didžiąją bausmės dalį atlikę ir gerai besielgiantys, darbą susiradę nuteistieji intensyviai rengiami būti paleisti iš pataisos įstaigos į laisvę. Tai pažangios ir jau pasiteisinusios bausmių vykdymo praktikos Lietuvoje pavyzdys, kurio dėka, neabejojama, bus sukurtos geresnės sąlygos nuteistųjų resocializacijai ir reintegracijai į visuomenę.

Šiuose namuose įkurdinti planuojama ne tik bausmę atliekančias Panevėžio pataisos namų kalines, tačiau ir vyrus iš kitų šalies įkalinimo įstaigų. Su Pusiaukelės namų gyventojais ištisą parą dirbs pareigūnai, socialiniai darbuotojai, psichologas. Nuteistieji dienomis dirbs ir patys apsirūpins maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos prekėmis. Vakarais po darbo nuteistieji privalės grįžti į šią įstaigą.

Pusiaukelės namai įkurti buvusio policijos pastato patalpose, A. Smetonos gatvėje. Lietuvoje tokios įstaigos nuteistiesiems įkurtos Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse. Teisingumo ministerija planuoja tokius namus steigti ir Kaune bei Klaipėdoje.

Komunikacijos skyrius

 

 

 

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: