Panevėžyje paminėta Gedulo ir vilties diena

Vakar Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minima Gedulo ir Vilties diena, žyminti masinius trėmimus į Sibirą.

„1941-ųjų birželis į mūsų tautos, mūsų šeimų istoriją įsirėžė kaip juodžiausias metas. Sunku net įsivaizduoti tuo metu tvyrojusį siaubą ir klaikią nežinią. Sovietai savo nežmoniškas akcijas suplanavo itin kruopščiai. Žvėriškas brutalumas turėjo pražudyti tautą. Tačiau jie nenumatė svarbiausio. Karinė galia, teroras ir bauginimai pasirodė niekas prieš žmogišką stiprybę. Neapsakoma tremtinių dvasios tvirtybė ir vienybė sukūrė stebuklą. Tauta, o su ja ir laisvės troškimas išliko. Tegul juodasis birželis išlieka mūsų atmintyje, tegul to meto tautos stiprybė visada būna mums pavyzdžiu“, – minėjimo metu kalbėjo miesto meras R. Račkauskas.

Minint Gedulo ir vilties dieną Švč. Trejybės, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčiose, Kristaus Karaliaus katedroje buvo aukojamos šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, koncertavo styginių kvartetas.

Kristaus Karaliaus katedroje vyko iškilminga Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio, Lietuvos šaulių sąjungos ir Panevėžio apskrities skautų vėliavų nešimo ceremonija.

Geležinkelio stotyje, prie Atminimo sienos, paminklo Lietuvos kankiniams, Kristaus Karaliaus katedros šventoriuje, prie Kraštotyros muziejaus padėta gėlių.

Vyko virtuali tremtinių, politinių kalinių vardų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: