Visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Panevėžyje paminėta pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Rugsėjo 10-ąją minima pasaulinė savižudybių prevencijos diena, juolab kad kas 3 sekundes kas nors pasaulyje bando suvesti sąskaitas su gyvenimu, o kas 40 sekundžių kas nors nusižudo. Tyrimai rodo, kad 15-35 metų žmonių amžiaus grupėje savižudybė yra viena iš trijų dažniausių mirties priežasčių. Be to savižudybė skaudžiai paliečia mažiausiai šešis kitus žmones, sunku išmatuoti psichologines, socialines ir net finansines pasekmes šeimai, bendruomenei.

Kad minėtos dienos minėjimas su šūkiu „Kurkime viltį veikdami kartu“ nesikirstų su Panevėžio miesto gimtadienio renginiais Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su sporto klubu „Dviračiai“ jį surengė keliomis dienomis anksčiau, dalyvavo dviračių žygyje „Ekrano“ marių pakrantėmis, dalijo žvakutes, kas spalio 10 dieną 20 valandą jos būtų uždegtos languose už tuos, kurie nusižudė arba išgyveno savižudybę.

Pasak Panevėžio Visuomenės sveikatos biuro psichologės Justinos Buikauskienės renginyje dalyvavo apie 60 žmonių. Į kvietimą atsiliepė Sporto gimnazija, Panevėžyje gyvenantys ukrainiečiai, kitos ugdymo įstaigos, bendruomenės. Renginyje akcentuotas bendrystės kūrimas, galimybė padėti vienas kitam, raginta per bendrystę stiprinti savo emocinę ir psichologinę sveikatą.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: