Panevėžyje paskelbtas nuosprendis dėl prekybos žmonėmis

Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl prekybos žmonėmis ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Tarp apkaltinamąjį nuosprendį išgirdusių teisiamųjų – ir 21 metų Kupiškio rajono gyventoja A. B., pati anksčiau pripažinta nukentėjusiąja panašioje byloje.

Minėtą kupiškėnę Panevėžio apygardos teismas kovo 26 dieną pripažino kalta dėl prekybos žmonėmis organizuotoje grupėje ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos.

Teismas konstatavo, kad 2012 metais A. B. pardavinėti savo kūną pasiūlė trims savo pažįstamoms merginoms, iš kurių dvi tuo metu dar buvo nepilnametės. Jos buvo apgyvendintos viešbučiuose Panevėžyje, A. B. ieškojo joms klientų, o vėliau paimdavo dalį ar net visus pinigus, merginų gaunamus iš klientų. Pati A. B. tuo metu taip pat buvo dar nepilnametė.

Kartu su A. B. į teisiamųjų suolą sėdo panevėžiečiai – 39 metų V. Ž., 38 metų M. R., 24 metų S. M. ir Kupiškyje gyvenantis 27 metų E. B. Visus juos teismas pripažino kaltais dėl prekybos žmonėmis, o V. Ž. – dar ir dėl narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo (tarp jų – ir nepilnamečiams).

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad kaltinamieji organizavo dviejų merginų išvežimą dirbti prostitutėmis į užsienį. Šių kėslų iki galo įgyvendinti nepavyko, nes viena iš nukentėjusiųjų atsisakė vykti į užsienį, o kitą išvadavo policijos pareigūnai.

Teismas A. B. skyrė 4,5 metų, V. Ž. – 11 metų, S. M. – 8 metų, E. B. – 6 metų, M. R. – 5 metų laisvės atėmimo bausmes.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, o jam vadovavo bei valstybės kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

Prokuroro R. Vagrio teigimu, teisiamieji pasinaudojo nukentėjusiųjų pažeidžiamumu – sunkia finansine padėtimi, patiklumu. Merginos pasitikėjo A. B., nes laikė ją savo drauge. „Ironiška, kad minėta kaltinamoji prieš kurį laiką pati buvo nukentėjusiąja panašioje byloje, o dabar pripažinta kalta dėl tokių pat nusikalstamų veikų. Negana to, nagrinėjant pastarąją baudžiamąją bylą, palikta laisvėje laukti nuosprendžio, A. B. vėl buvo sulaikyta ir suimta įtariant analogiškais nusikaltimais kitame Lietuvos mieste“, – sakė prokuroras R. Vagrys.
 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: