G. Kartano nuotr.

Panevėžyje pirmą kartą Lietuvoje vyko parodomasis „copper matte“ keramikos degimas (video)

Rugsėjo 27 d. 19.30 val. Panevėžio miesto dailės galerijos kiemelyje pirmą kartą Lietuvoje vyko parodomasis „copper matte“ keramikos degimas. Jį atliko XXIV Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dalyvis Dmitrij Buławka-Fankidejski (Lenkija). Menininkas į Panevėžį atgabeno jo paties sukonstruotą specialią keramikos degimo krosnį, kuri ir buvo užkurta galerijos kieme.

„Copper matte“ – tam tikra degimo technika, kai kūrinio dekorui yra naudojami vario oksidai. Kaip ir dažniausiai nutinka keramikos degimo procese – rezultatas nenuspėjamas.

Renginio autorius Dmitrijus studijavo Lenkijos Gdansko dailės akademijoje skulptūros ir medijų fakultete, 2016 metais ten įgijo diplomą, dirba Gdansko dailės akademijos Skulptūros ir medijų katedros piešimo pagrindų studijos asistentu, organizuoja ir veda plenerą „Alternatyvi keramika“. Savo kūrybinėms idėjoms įgyvendinti jis konstruoja ir stato keramikos degimo bei metalų lydymo krosnis. Dirba skulptūros, instaliacijos, piešimo, keramikos srityse, kuria skulptūras iš metalo.

Išbaigtą Dimitrijaus kūrinį jau rugsėjo 29 d. 16 val. bus galima pamatyti  simpoziumo parodos atidarymo ir simpoziumo uždarymo metu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: