Panevėžyje prasideda dailės dienos

Panevėžio miesto dailės galerijoje oficialiai atidarytas vienas didžiausių dailės renginių mieste „Panevėžio dailės dienos 2021“.

„Pagaliau turint galimybę susitikti po karantino, laisvė įgyja dar vieną prasmę. Džiaugiuosi galėdamas matyti ir sveikinti jus tradicinėse Panevėžio dailės dienose. Būtent tokie renginiai ir šios tradicijos kuria miesto tapatybę bei unikalumą. Todėl nuoširdžiai dėkoju visiems, kad ši graži tradicija jau tiek metų gyva ir, tikiu, gyvuos dar ilgai. Šiemet minime 140-ąsias skulptoriaus Juozo Zikaro gimimo metines. Būtent todėl šios parodos tema – laisvė. Šiandien čia matome 37 menininkus ir lygiai tiek pat laisvių. Savitų, gilių ir kiekvienam svarbių. Sakydamas „kiekvienam“ mintyje turiu ne tik kūrėjus, bet ir visus čia susirinkusiuosius. Nėra tokio darbo, kuriame nerastum kažko artimo ir pažįstamo. Visiems jums dėkoju už taip pasiilgtą meno gūsį“, – renginio atidarymo kalbą sakė meras Rytis Račkauskas.

Paroda „Panevėžio dailės dienos“ – tradicinis, nuo 1969-ųjų metų vykstantis, o nuo 1999-ųjų nepertraukiamai kas antrus metus Panevėžio profesionaliuosius menininkus suvienijantis renginys. Šia paroda siekiama supažindinti miesto ir regiono bendruomenę su Panevėžio dailininkų 2020–2021 m. kurtais geriausiais darbais, naujausiomis Panevėžio dailės tendencijomis.

Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus organizuojamoje parodoje dalyvauja 36 įvairių sričių dailininkai. Ekspozicijoje galima susipažinti ir su miesto menininkų naujausiais keramikos, skulptūros, grafikos, tekstilės, stiklo meno kūriniais.

Parodą aplankyti galima iki liepos 31 d.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: