Panevėžyje prasidėjo pasaulio ultratriatlono čempionatas

Penktadienį šventine eisena miesto gatvėmis, po ilgos pertraukos į Panevėžį sugrįžusiu Baltijos šalių fejerverkų festivaliu, Povilo Meškėlos ir „Rojaus tūzų“ dainomis prasideda pasaulio ultratriatlono čempionatas. Dėl čempiono vardo varžysis sportininkai iš 24 pasaulio šalių. Panevėžiečiai ir miesto svečiai turi unikalią galimybę iš arti stebėti aukščiausio lygio sportininkų pasirodymus, palaikyti mūsų šalies atstovus.

„Sveikinu įspūdingai atžygiavusius dalyvius ir visus žiūrovus susirinkus čia ir pasiruošusius tris dienas švęsti sporto fiestą – pasaulio ultratrialtono čempionatą! Sveikinu čempionato dalyvius ir jų komandas atvykus į Panevėžį. Kuo didžiausios sėkmės varžybų trasose! Mieli panevėžiečiai ir miesto svečiai! Įsimintinos triatlono šventės – azarto, puikių reginių ir geros nuotaikos! Palaikykime sportininkus ir dar kartą parodykime, kad esame Lietuvos triatlono sostinė!“, – atidarymo ceremonijoje sakė meras Rytis Račkauskas.

Pasak Lietuvos triatlono federacijos viceprezidento, žymaus triatlonininko ir vieno iš sporto šventės organizatorių Vidmanto Urbono, ši sporto šaka yra neatsiejama Panevėžio istorijos ir įvaizdžio dalis.

„Džiaugiamės, jog po 10 metų pertraukos pernai turėjome galimybę Panevėžyje surengti vieną iš pasaulio ultratriatlono taurės etapų, o šiemet – ir pasaulio čempionatą. Dėl kompaktiško išsidėstymo Panevėžys turi tinkamą infrastruktūrą tokioms masinėms varžyboms, o dabar sportininkams pasiūlėme ir atnaujintą trasą“, – teigė V. Urbonas.

Lietuvai čempionate atstovaus 4 sportininkai, kurie su kitais dalyviais dviguboje ultratriatlono distancijoje turės nuplaukti 7,6 km, dviračiu nuvažiuoti 360 km, nubėgti 84,4 km. Tarp vyrų varžysis Renatas Orlovas, Armandas Rokas bei Laurynas Urbšys. Vienintelė Lietuvos atstovė moterų grupėje – Alina Ranceva, pernai tapusi pirmąja lietuve, įveikusia dvigubo nuotolio ultratriatloną.

Nors daug fizinės ištvermės pareikalausiančiame čempionate dauguma sportininkų yra vyrai, bus konkurencija ir tarp moterų – iš aštuonių net penkios vadinamos potencialiomis prizininkėmis.

Visą šventinį savaitgalį renginiai vyks Senvagėje, Kultūros ir poilsio parke bei šalia „Cido“ arenos. Bus siekiama krepšinio baudos taškų rekordo, po atviru dangumi netrūks varžybų ir užsiėmimų sporto entuziastams, tarp kurių – ir naktiniai turnyrai. Programą praturtins muzikos atlikėjų pasirodymai.

Pasaulio ultratriatlono dalyvių startas – 27 d. 9 val. Senvagėje, finišas – 28 d. 7 val. prie „Cido“ arenos. Nugalėtojų apdovanojimas – sekmadienį 20 val.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: