Panevėžyje prasidėjo tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“

Šiandien Panevėžyje iškilmingai atidarytas XII tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“. Juo ir M. Šileikaitės-Čičirkienės reportažinių fotografijų paroda festivalio organizatorius Panevėžio lėlių vežimo teatras mini savo veiklos 30-metį. Tiek pat metų įstaigai vadovauja režisierius, H. K. Anderseno premijos laureatas Antanas Markuckis.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi matydamas tiek daug lėlių teatrų ir jų atstovų susirinkusių čia, Panevėžyje. Ačiū už šį renginį ir už dalyvavimą. Festivalis yra puiki šventė ne tik dalyviams, bet ir visiems panevėžiečiams. Šiemet rengiamas jau 12-asis, o Lėlių vežimo teatrui šiemet sukanka trisdešimt. Su šiuo teatru, jo spektakliais, personažais ir aktoriais užaugo jau ne viena karta. Linkiu Jums, kad dar ne vieną jų užaugintumėte ateityje. Sėkmės, kūrybinių planų įgyvendinimo, įsimintino festivalio ir gražaus šio vakaro Jums visiems!“, – festivalio atidarymo šventėje kalbėjo miesto meras Rytis Račkauskas.

Rugsėjo 6-11 d. tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“ panevėžiečius ir miesto svečius pakvies į Vokietijos, Gruzijos, Ukrainos, Kroatijos, Bulgarijos, Estijos, Moldovos, Švedijos spektaklius. Pasirodys ir Lietuvos lėlininkai: Nijolės ir Vitalijaus Mazūrų teatras, Vilniaus „Lėlė“, Kauno „Nykštukas“, Klaipėdos „Lino lėlės“ bei Utenos „Zuikis Puikis“.

Jubiliejinio 30-mečio proga Panevėžio lėlių vežimo teatras kartu su Poltavos teatru pateiks žiūrovams jungtinį nusipelniusio Ukrainos meno veikėjo Sergejaus Brižano režisuotą spektaklį „Našlaitė Elenytė ir Jonukas Avinukas“ (lietuvių ir ukrainiečių kalbomis).

Lėlių vežimo teatras Lietuvos ir užsienio šalių pasirodymais žada džiuginti ne tik mažus, bet ir didelius žiūrovus. Visi norintys pasveikinti vienintelį Europoje lėlių vežimo teatrą su garbingu jubiliejumi nuo rugsėjo 6-osios laukiami teatre.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: