Panevėžyje prasidėjo tris dienas truksiantis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė XVI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato svečius iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Anglijos ir Nyderlandų. Juos lydėjo renginio organizatorius Remigijus Vilys. Miesto meras po diskusijos su čempionato dalyviais dalyvavo čempionato atidaryme.

„Sveikinu visus dalyvius ir žiūrovus ir džiaugiuosi, kad toks didelis renginys organizuojamas mūsų mieste. Esu įsitikinęs, kad šis savaitgalis visiems Panevėžiui padovanos daug geros muzikos ir dar geresnės nuotaikos. Todėl žiūrovams linkiu kuo geriausių emocijų, o dalyviams – aukščiausių pasiekimų ir įvertinimų. Gražaus renginio ir gero profesionalios pučiamųjų instrumentų muzikos savaitgalio visiems Jums!“, – sakė meras R. Račkauskas.

Balandžio 15-17 d. Panevėžyje vyksta XVI atviras Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. Renginyje dalyvauja per 30 profesionalų ir mėgėjų orkestrų, kurie buvo atrinkti žiemą vykusiuose turuose. Orkestrai, suskirstyti į 4 kategorijas pagal profesionalumą, Panevėžio bendruomenių rūmuose varžysis balandžio 15-16 d.

Orkestrus pagal Europinę vertinimo sistemą vertins tarptautinė komisija iš Nyderlandų Karalystės, Anglijos, Estijos ir Latvijos, sudaryta iš gausybės muzikos ekspertų, kompozitorių, dirigentų, profesionalių orkestrų vadovų ir kt. Kaip ir kasmet čempionato metu svečiai bus pakviesti į muzikos instrumentų parodą. Vyks parodos, konferencijos, susitikimai su kompozitoriais, meistriškumo kursai ir koncertai.

Kiekvienais metais į čempionato renginius kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių. Šiemet čempionato finale sutiko dalyvauti visame pasaulyje žymus kompozitorius, dirigentas, pedagogas, smuikininkas, klarnetininkas Carl Wittrock. Būtent šio kompozitoriaus kūrinius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija čempionato dalyviams išrinko kaip privalomus atlikti C ir D kategorijose.

Balandžio 15 d. 19 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks koncertas bei D kategorijos orkestrų apdovanojimo ceremonija. Koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras ir solistai. Dirigentai – mjr. Egidijus Ališauskas ir C. Wittrock, solistai: Tom Hutchinson (Anglija, kornetas), Indrė Jonaitytė (kornetas), Džiugita Bilevičiūtė (Es kornetas), Tautvydas Kasperavičius (bosinis trombonas), Mindaugas Akelis (eufonija), Viktoras Kusas (klarnetas), Dainius Verbickas (bosinis klarnetas).

Balandžio 16 d. 19 val. kino centre „Garsas“ vyks baigiamasis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato koncertas ir apdovanojimų ceremonija. Koncertuos orkestras „Kybartai“ ir solistai. Dirigentai – Donatas Ziegoraitis ir C. Wittrock, solistai – Laura Ziegoraitytė (vokalas), Domas Ziegoraitis (saksofonas), pasirodys pasaulio aviamodelių čempionas Donatas Paužuolis.

Čempionato idėjos iniciatorius – orkestro „Aukštyn“ vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys. Čempionatas organizuojamas kasmet nuo 2001 m.

Įėjimas į renginius nemokamas, išskyrus į baigiamąjį koncertą kino centre „Garsas“.


Ryšių su visuomene skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: