VRM nuotr.

Panevėžyje pristatyti policijos veiklos rezultatai

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Panevėžyje dalyvavo 2022 m. policijos veiklos rezultatų pristatyme, kuriame nubrėžė pagrindines policijos veiklos kryptis ateinantiems metams. Ministrė taip pat dalyvavo diskusijoje „Ar pritraukiant jaunąją kartą, padarome viską, kad neprarasti patyrusių?“.

Lietuvos policijos generalinio komisaro R. Požėlos teigimu, kriminogeninė situacija šalyje išlieka stabili – viešosios tvarkos pažeidimai negrįžo į ikipandeminį lygį,  mažėja nužudymų ir  kitų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Pasitikėjimas policija siekia net 82 proc. šalies gyventojų, o 9 iš 10  gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje vietoje.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, žvelgiant į praėjusius metus yra kuo didžiuotis – policijos pareigūnai ne tik sėkmingai kovojo su nusikalstamumu, padėjo užtikrinti rimtį šalies viduje, bet prisidėjo ir prie sudėtingų tarptautinių operacijų.

„Laikmetis ne tik visuomenei, bet ir pareigūnams siunčia vieną išbandymą po kito. Parengtį tikrinamės jau ne tik pratybose, bet vis dažniau realiame gyvenime. Darbas krizės, ekstremaliosios ar nepaprastosios padėties sąlygomis jau tapo kasdienybe. Šiandien noriu padėkoti kiekvienam pareigūnui, o Lietuvos policijai palinkėti išlaikyti dinamiškumą, likti technologinės pažangos priekyje ir svarbiausia – visų pokyčių taikiniu ir matu išlaikyti pareigūną“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ministrė pabrėžė, jog būtina ne tik pritraukti jaunus, bet ir išlaikyti patyrusius profesionalus – tai leis turėti patikimą policijos pareigūnų komandą ir išlaikyti visuomenės pasitikėjimą. Kalbėdama apie policijai tenkančius iššūkius ministrė įvardijo keletą tendencijų – nerimą keliantis augantis sukčiavimų skaičius, ypatingai elektroninėje erdvėje, didėjantis skaičius smurto artimoje aplinkoje atvejų, prekybos žmonėmis tendencijos.

Įtampų visuomenėje daugėja ir dėl karo Ukrainoje, teisėtos ir neteisėtos migracijos procesų –  pasikeitusi gyvenimo realybė atsispindi ir policijos suvestinėse bei darbe.

„Policija ir kitos statutinės tarnybos išlieka visų įvykių priešakyje. Todėl dėmesys pareigūnų atlyginimams, aprūpinimui ir darbo sąlygoms – kiekvieną dieną mano ir visos VRM komandos darbotvarkėje“, –  teigė ministrė.

2022 m. duomenimis policijos sistemoje visų pareigūnų pareigybių grupių vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ padidėjo 13 proc., jis augs ir šiemet. 2023 m. lėšos darbo užmokesčiui (245,7 mln. eurų) sudaro beveik tiek pat, kiek 2021 m. sudarė visas policijos sistemos biudžetas (247,3 mln. eurų). Policijos pareigūnų aprūpinimui šiemet numatyta daugiau nei 7 mln. eurų.

Ministrė pabrėžė, jog šalyje esant pareigūnų trūkumui, būtina susitelkti ties pareigūnų pritraukimu, didinti policijos pareigūno profesijos patrauklumą. Ji išvardijo priemones, kurios padėtų į tarnybą policijoje pritraukti pareigūnų, jos numatytos Vidaus tarnybos statuto pakeitimo siūlymuose. Tai stipendijos, parama ar vienkartinės skatinamosios išmokos kursantams, be to, svarstoma galimybė pareigūnams kompensuoti būsto paskolos palūkanas, siekiant užtikrinti lygias galimybes su pareigūnais, gaunančiais butpinigius.

Policijoje dirba nemažai jaunimo, tačiau nepavyksta išnaudoti patyrusių pareigūnų potencialo, pareigūnai galėtų tarnauti ilgiau. Ministrė teigė, jog šiuo metu dirbama siekiant įtvirtinti subalansuotą pareigūnų ir karių valstybinės pensijos modelį, užtikrinsiantį orią pensiją pareigūnams.

Ministerija taip pat siūlo valstybės lygiu stiprinti nusikaltimų prevenciją. Jau parengta koncepcija, kuri netrukus bus teikiama Vyriausybei.

VRM. inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: