G. Kartano nuotr.

Panevėžyje – robotų grumtynės

2022 m. lapkričio 12 d. Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ jau trečiąjį kartą vyksta tarptautinės robotikos varžybos „Robotų fiesta 2022“. Ji atidaryta išskirtiniu „RoboLabas“ mokinių specialiai šioms varžyboms paruoštu dronų pasirodymu. Tarpusavyje šiandien kovoja virš 100 robotikos entuziastų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių nuo 7-erių iki 50 metų amžiaus. Šiemet susidomėjimas varžybomis ypač didelis – varžyboms užregistravo beveik 200 robotų, kurie varžosi net 10-yje rungčių.

„Robotų fiestoje“ dalyviai pirmiausia susikovė „Sumo“ ringuose su savo konstruotais LEGO ar savadarbiais „Mini sumo“ robotukais. Tikros robotų kovos šiandien vyksta „Antweight“ rungties ringe, kuriame ginklais ir geležtėmis aprūpinti bei nuotoliniu būdu valdomi robotai bandys įveikti priešininkus. Specialioje „Folkrace“ trasoje varžysis lenktyniniai ir autonomiškai judantys robotai, o visai šalia – „Linijos sekimo“ rungtyje – LEGO bei savadarbiai robotukai bandys kuo greičiau įveikti juodos linijos trasų vingius. Pirmąkart PRC „RoboLabas“ varžybose vyks „Freestyle“ paroda, kurioje pristatomi moksleivių sukurti ir įgyvendinti projektai, o juos vertins kompetentingi komisijos nariai, atstovaujantys Panevėžio miesto mokslo ir verslo įstaigas. Už labiausiai patikusius  vaikų sukurtus projektus balsuoti gali ir žiūrovai.

Panevėžiečių taip pat laukia pramogos: varžybų metu galės išvysti ne tik įnirtingas kovas, bet turės progą sudalyvauti mažųjų robotukų „Photon“  iššūkyje. Geriausiai pasirodžiusiųjų laukia prizai! Renginys atviras visiems, apsilankyti kviečiame ne tik dalyvius ir jų artimuosius, bet ir visus robotų ir technologijų entuziastus.

„Robotų fiesta 2022“ varžybų dalyviai apdovanoti vertingais prizais, kuriuos įsteigė Panevėžio miesto savivaldybė, nugalėtojai bus apdovanoti specialiais mero Ryčio Račkausko prizais. Taip pat varžybas remia įmonės UAB „Harju Elekter“, UAB „TPA“, AB „Roquette Amilina“, UAB „Eurobiuras“ bei VšĮ „Panevėžio plėtros agentūra“. Robotų kūrėjai džiaugėsi, kad renginio rėmėjų įsteigti prizai pravers konstruojant, programuojant ir tobulinant robotus.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: