Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžyje steigiamas Ukrainos karo pabėgėlių registravimo centras

Antradienį Panevėžio  miesto savivaldybės vadovų susitikimo su Vidaus reikalų ministerijos atstovu nutarta nuo kitos savaitės Panevėžyje atidaryti karo pabėgėlių registravimo centrą.

„Centras veiks tokiu pačiu principu, kaip ir kiti tokie centrai šalyje. Šiuo metu drauge su ministerija planuojame visus procesus, bendraujame su nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitomis suinteresuotomis šalimis tam, kad kuo greičiau ir efektyviau pradėtume sklandžią centro veiklą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Nuspręsta, kad pabėgėlių centras bus kuriamas Panevėžio „Aušros“ progimnazijos patalpose, Vienybės a. 38. Čia paslaugos bus teikiamos atskiriant centro bei švietimo įstaigos srautus ir užtikrinant jų kontrolę.

Planuojama, kad centre paramą bei informaciją pabėgėliams teiks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Migracijos departamento atstovai, Užimtumo tarnybos konsultantai bei kiti.

Karo pabėgėlių centrų veiklą Lietuvoje koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, o reikiamomis darbo priemonėmis, baldais ir technika, ryšiu, transportu aprūpina savivaldybės.

Registracijos centruose pabėgėliams galima apsistoti iki 72 val. Iš čia ukrainiečiai vyksta į naujus laikinus namus, kuriuos savanoriškai suteikia gyventojai arba į savivaldybių siūlomas patalpas.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: