Panevėžyje toliau vykdoma šunų ekskrementų dėžių plėtra

Neseniai Panevėžio miesto savivaldybei pavaldi akcinė bendrovė “Panevėžio specialus autotransportas” miestui padovanojo ir įrengė dešimt naujų šunų ekskrementų dėžių, kurių turinys ištuštinamas vieną ar du kartus per savaitę. Miesto švara ir tvarka besirūpinančių specialistų teigimu, šunų išmatoms skirtos šiukšliadėžės labai pasiteisino ir jų mieste tik daugės.

Dabar atostogaujanti Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė suskaičiavo, jog mieste anksčiau buvo įrengta virš pusšimčio šunų ekskrementų dėžių, o neseniai “Panevėžio specialus autotransportas” miestui jų padovanojo dar dešimtį. Anot specialistės, dėžės įrenginėjamos atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus. Anksčiau jos daugiau buvo statomos tankiausiai apgyvendintuose miegamuosiuose kvartaluose, dabar jos atsirado Molainiuose, J.Tilvyčio, V. Alanto gatvėse.

AB “Panevėžio specialus autotransportas” Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Sigitas Vainauskas sakė, kad su naujai nupirktomis dabar Panevėžyje jau yra apie šimtą tokių šunų ekskrementų dėžių ir jos labai pasiteisino, todėl jų plėtra bus vykdoma ir ateityje. Jų reikės rekonstruotame Skaistakalnio parke, prie Bendruomenių rūmų, Senvagės prieigose, kitose gyventojų pageidaujamose vietose.

“Dėžės pasiteisino, tačiau dar pasitaiko tokių gudruolių, kurie į šunų išmatoms skirtą dėžę įmeta maišelį su buitinėmis atliekomis, todėl vietos ekskrementams ten nebelieka. Mes jas montuojame ir eksploatuojame, o savivaldybės specialistai važiuoja į vietą, kalbasi su žmonėmis ir priima sprendimą kur ją įrengti. Tačiau dažnai vėlgi būna taip, kad vieniems žmonėms jų reikia, kitiems – nereikia”,- aiškino S.Vainauskas.

Pasiteiravus, kiek naujasis pirkinys, o kartu ir dovana miestui, bendrovei kainavo, S.Vainauskas nurodė, kad viena tokia šunų ekskrementų dėžė kainavo 160 ar 180 eurų.

Primename, jog šunų išmatų surinkimą reglamentuoja įstatymai. Jų nesilaikantiems šunų savininkams gali būti pareikštas įspėjimas arba skirta iki 230 eurų siekianti bauda.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: