AINA.LT nuotr.

Panevėžyje trečią kadenciją šeimininkaus tas pats meras ir tradicinių partijų fiasko

Sekmadienį vykę savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai parodė, kad vis labiau užleidžiama rinkimų agitacija ir kai kurie rinkėjai pasigenda informacijos apie kandidatus. Panevėžyje rinkimai parodė, kad vis labiau auga trečiai kadencijai perrinkto mero Ryčio Mykolo Račkausko ir jo vadovaujamo komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui” populiarumas, o jo pagrindinis oponentas Povilas Urbšys iš politikos išmestas.

Tradicinių partijų fiasko

Panevėžyje rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui” naujojoje 27 vietų miesto taryboje turės 15 atstovų, todėl netgi vieni gali turėti tvirtą daugumą. Tuo tarpu konservatoriai ir valstiečiai taryboje turės tik po 3 vietas, socialdemokratai ir demokratai „Vardan Lietuvos” tenkinsis gavę po 2 mandatus, o Liberalų sąjūdis ir komitetas „Panevėžio labui” taryboje turės tik po vieną vietą.

Šiek tiek gali keistis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, nes jų lyderis Deividas Labanavičius veikiausiai pasiliks Seimo nario mandatą. Įkandin P.Urbšio rinkėjų valia iš politikos šalinamas ir dabartinis miesto vicemeras liberalas Valdemaras Jakštas. Pastebėtina, kad su socialdemokratų lyderiu Ramūnu Vyžintu į tarybą ateina dviračių sporto žvaigždė Simona Krupeckaitė.

Pozicijas stiprina socialdemokratai

Panevėžio rajone, gavusi 9 mandatus, nugalėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tačiau ir ji šiek tiek užleido savo pozicijas. Gerokai savo pozicijas, gavusi 7 mandatus, sustiprino Socialdemokratų partija ir jų lyderis vicemeras Antanas Pocius. Tiesa, šįkart už brūkšnio liko kažkuriam laikui iš politikos pasitraukęs buvęs ilgametis rajono vicemeras Vytautas Rapolas Gritėnas, kuriam dar šiemet sukaks 85-eri.

Konservatoriai naujos kadencijos Panevėžio rajono taryboje turės 4, „Vardan Lietuvos” sąjunga ir Liberalų sąjūdis – po 2, o Darbo partija – 1 vietas.

Vejasi konservatorius

Šiek tiek situacija keičiasi konservatorių bastionu laikytame Pasvalio rajone, nors ir dabar TS-LKD gavo 10 mandatų, tačiau jiems ant kulnų lipa „Vardan Lietuvos” demokratai, taryboje turėsiantys 6 vietas, o jų lyderiai Gintautas Gegužinskas ir Neringa Trinskienė dėl mero kėdės dar varžysis antrame rinkimų ture.

Rinkėjų valia naujos kadencijos Pasvalio rajono taryboje taip pat dirbs 3 valstiečiai, po 2 Regionų ir Darbo partijų bei socialdemokratų atstovus.

Ką darys Seimo narys?

Biržų krašte, gavę 7 mandatus, rinkimus laimėjo socialdemokratai, tačiau privalės ieškoti koalicijos partnerių. Biržuose rinkimų komitetas „Biržų atgimimas” taryboje „užsisakė” 5, Liberalų sąjūdis – 3, demokratai, darbiečiai ir valstiečiai – po 2 vietas.

Kartu su Darbo partija į Biržų rajono taryba išrinktas ir buvęs Respublikonų partijos lyderis, milijonierius Valdemaras Valkiūnas, tačiau jis veikiausiai iš Seimo nesitrauks.

Triumfavo socialdemokratai

Rokiškio rajone triumfavo socialdemokratai, taryboje gavę 13 vietų ir jau dabar užsitikrinę, kad ir trapią, daugumą. Jų lyderis Ramūnas Gadeliauskas meru jau perrinktas pirmame ture ir čia, kaip ir Panevėžyje, antrųjų rinkimų neprireiks.

Į Rokiškio rajono tarybą taip pat išrinkta po 3 konservatorių, valstiečių ir koalicijos „Už laisvę augti” atstovus, 2 demokratai ir vienas darbietis.

Vietas išsidalino keturios partijos

Kupiškio rajone 21 mandatą išsidalino keturios partijos, nors liberalsąjūdininkai taryboje turės vos vieną vietą. Nuolatiniai konkurentai šiame krašte konservatoriai turės 8, valstiečiai – 7, o socialdemokratai – 5 mandatus.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: