Socialinis būstas Aldonos gatvėje (Aina.lt nuotr.)

Panevėžyje užstrigo ir socialinio būsto įrengimo buvusiame bendrabutyje projektas

Prieš keletą metų Panevėžio miesto savivaldybė pasiskelbė, jog Panevėžio centre tarp Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros ir Muzikinio teatro esančioje Aldonos gatvėje bus renovuojamas buvusios profesinės mokyklos bendrabutis ir jame bus įrengtas 71 socialinis būstas. Tiesa, tokiai iniciatyvai vienoje vietoje koncentruoti socialiai remtinus asmenis, ilgokai prieštaravo aplinkiniai gyventojai, tačiau galiausiai valdžia pasiekė savo.

Tada savivaldybė teigė, jog bus įrengti 52 vieno kambario, 15 dviejų kambarių ir 4 trijų kambarių butai, kurie bus skirti 71 šeimai arba 124 asmenims. Pirmame aukšte buvo numatyta įrengti keturis butus, pritaikytus negalią turintiems žmonėms.

Pagal tuometę Panevėžio valdžios informaciją, bendrabučio renovaciją buvo numatyta baigti iki 2021 metų birželio ir tam panaudoti 2,7 mln. eurų, iš kurių milijoną buvo numačiusi skirti miesto savivaldybė. Likusius pinigus buvo tikimasi gauti iš Europos Sąjungos.

Tačiau praėjus ne vieneriems, o dvejiems metams socialinio būsto laukiantys žmonės valdišką būstą mato kaip savo ausis, o kai kurie jo galbūt ir nebesulaukė.

Prieš metus vyrą palaidojusi ir dabar viena dviejų kambarių butą Panevėžyje Nevėžio gatvėje nuomojanti, sunkiai vaikštanti Genutė T. atsiuntė redakcijai galimai paskutinį pagalbos skambutį. Neįgali moteris teigė, kad buto savininkai pardavinėja butą ir ji bet kada gali atsidurti gatvėje.

„Kur man tada dėtis? Aš niekur negaliu nueiti. Dar kovą žadėjo socialinį būstą tame pačiame bendrabutyje, kuriame prie rusų iki santuokos dirbau komendante, bet jo kaip nėra, taip nėra. Aš kalbu ne vien už save, bet už visus. Sako, kad komisija neatvažiuoja, todėl Europa neperveda žadėtųjų pinigų. Mes, kad ir būdami ubagais, galime susimesti po eurą, du ar tris ir apmokėti tos komisijos kelionės išlaidas. Savivaldybėje tegirdime prašymus palaukti, bet kiek begalima laukti. Maldauju padėkit… Rankas, kojas bučiuosiu“,- apimta nevilties kalbėjo aštuntą dešimtį baigianti įpusėti moteris.

Deja paskambinus už socialinio būsto skyrimą atsakingai savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiajai specialistei Rasai Rimšienei išgirdome, kad jai dėl socialinio būsto minėtame name išnuomavimo dar niekas „neuždegė žalios šviesos“. Pasiteiravus, kodėl užsitęsė namo renovacija ir kada socialiai remtiniems žmonėms visgi bus suteikta valdiška pastogė, valdininkė neatsakė nė į vieną klausimą ir bandė aiškinti, jog kažkas, kažkur, kažką darė ar nepadarė ir patarė apie tai teirautis Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos ar dar kažko.

Nurodytas ir kelias valandas įvairiais telefonais ieškotas D.Vadluga informacijos ekspromtu neteikė ir sutiko atsakyti tik į elektroniniu paštu pateiktus klausimus. Todėl jo pasiteiravome, kodėl užtruko pastato renovacija, ar savivaldybė sukrapštė milijoną ir ar pinigus pervedė Europos Sąjunga, ar objektą priėmė valstybinė komisija, o jei ne – kada tai bus, kada žmonės ten galės įsikurti. Valdininkui buvo priminta, jog būsimi gyventojai yra pasiryžę susimesti po kelis eurus, kad galėtų padengti komisijos kelionės išlaidas į Panevėžį.

Maždaug po paros korespondentas sulaukė pono D.Vadlugos atsakymo, tačiau jame beveik nė vieno atsakymo į klausimus nebuvo.

„Statybos užbaigimo dokumentas išduotas 2022 03 23. Rangovas objektą perdavęs, buvo baigiami tvarkyti dokumentai. Agentūra (veikiausiai Projektų valdymo agentūra, kuri yra atsakinga už europinių pinigų panaudojimą,- aut.past.) planuoja atvažiuoti birželio 16 d. objekto patikrinti. Planuojama šių metų liepą teikti kvietimus pretendentams, eilės tvarka, pasirašyti nuomos sutartis ir gauti socialinį būstą“,- atrašė D.Vadluga.

Lieka tikėtis, kad tas kažkur, kažkas ir kažkaip nebeužsitęs ir žmonėms kažkaip bus ištiesta pagalbos ranka…

Socialinis būstas Aldonos gatvėje (Aina.lt nuotr.)

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: