Panevėžyje vakcinacijos tempai baigiantis vasarai vėl lėtėjo

Nors prasidėjus vakcinacijai nuo COVID-19 šalies prezidentas Gitanas Nausėda vylėsi, kad iki Mindaugo karūnavimo dienos – liepos 6-osios bus paskiepyta 70 procentų šalies gyventojų, o dabar jis prakalbo apie tikimybę paskiepyti net 90 procentų valstybės piliečių, panašu, jog neįvedus privalomos vakcinacijos, jo siekiai taps neišsipildžiusiomis iliuzijomis, nes skiepijimo tempai baigiantis vasarai, o vaikams atėjus laikui eiti į mokyklas, vėl lėtėja.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos teigimu, pirmadienio duomenimis buvo paskiepyta 63,2 procento miesto gyventojų. Anot jo, jei anksčiau Panevėžyje per dieną buvo paskiepijama iki 1100 žmonių, per praėjusią savaitę vakcina buvo suleidžiama tik maždaug 500 – 600 arba po 0,2 – 0,3 procentų gyventojų.

„Labiausiai neramina, kad labai vangiai vyksta vaikų nuo 12 iki 15 metų vakcinacija ir jų paskiepyta vos apie 24 procentus. Negaliu pasakyti, kodėl žmonės vengia skiepytis, tačiau manau kad tai yra dėl nežinojimo, nenorėjimo ar dėl įvairių baimių“,- sakė M.Burba, tačiau nedrįso spėlioti kada Panevėžyje bus pasiekta 70 procentų paskiepytųjų riba.

Paklaustas, kada prasidės skiepijimas trečiąja vakcinos doze, M.Burba sakė, kad medikai ir socialiniai darbuotojai trečiąja doze bus pradėti skiepyti dviejų artimiausių savaičių bėgyje, o kitų žmonių revakcinacija prasidės po operacijų vadovo sprendimo.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė pritarė, kad vakcinavimo tempai gerokai lėtėja ir šiuo metu yra paskiepyta 63,6 procento rajono gyventojų. Ji irgi nesiėmė spėlioti kada bus pasiekta 70 procentų pasiskiepijusiųjų riba ir sakė, jog tai priklausys nuo žmonių aktyvumo ir ar bus gaunama gyventojų labiausiai pageidaujamos „Janssen“ vakcinos.

R.Valantinienės teigimu, trečiąja doze jau skiepijami onkologiniai ir dializuojamieji ligoniai, o šią ar kitą savaitę turėtų būti pradėta medikų ir socialinių darbuotojų revakcinacija, tačiau tai priklausys nuo ministerijos sprendimų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: