Panevėžyje vakcinos dar nereikia pilti į lauką

Visuomenės informavimo priemonėse vis garsiau kalbama apie ketvirtą pandemijos bangą, didėjantį užsikėtusiųjų COVID-19 skaičių bei plintantį delta atmainos virusą. Lietuvoje kol kas paskiepyta tik šiek tiek daugiau kaip 46 procentai gyventojų, tačiau dėl žmonių nusistatymo prieš skiepus kai kuriose savivaldybėse vakciną tenka išpilti lauk.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba sutiko, kad pastaruoju metu užsikrėtusiųjų COVID-19 daugėja ir Panevėžyje. Praėjusią savaitę naujai liga nustatyta 16 panevėžiečių ir dabar ja serga 20 žmonių.

M.Burbos teigimu, Panevėžyje bent viena vakcinos doze yra paskiepyta 50,1 procento gyventojų, o tai yra daugiau nei šalies vidurkis.

„Bent kol kas su vakcina tvarkomės puikiai ir dienos bėgyje nesunaudojama vos kelių vakcinos dozių. Ir tai taip būna ne kasdieną, nes buteliuke likus kelioms dozėms skambiname žmonėms ir jie labai geranoriškai reaguoja. Kažkokio masiško vakcinos išpilimo nebuvo“- sakė M.Burba.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė sakė, jog dabar rajone serga 7 žmonės, o praėjusią savaitę buvo nustatytas vos vienas COVID-19 atvejis, o šiuo metu yra paskiepyta 50,6 procento rajono gyventojų.

R.Valantinienės teigimu, kol kas rajone vakcinų neteko išmesti, nors ir yra nepanaudota 504 – „Pfizer“, 362 – „Moderna“, 46 – „AstraZeneca“ ir 44 – „Janssen“ vakcinų dozių. Anot jos, dabar ypač keliaujantieji dažniausiai pageidauja „Janssen“ vakcinos.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: