Tado Kontauto nuotr.

Panevėžyje – vienybės ir solidarumo akcija su Ukraina „Laisvė šviečia“ (fotogalerija)

Šiandien minint Ukrainos karo metines, Panevėžyje vyko vienybės ir solidarumo akcija „Laisvė šviečia“.

„Lygiai prieš metus, vos Rusijai pradėjus kruviną agresiją prieš Ukrainą, susirinkome čia. Nuo pirmos karo dienos supratome – broliškoje Ukrainos žemėje prasideda kova už visų mūsų laisvę. Praėjo metai, o karo pabaigos vis nematyti. Agresorius tikėjosi, kad mes – visas laisvasis pasaulis – pavargsime, užsimerksime ir paliksime Ukrainą vieną akistatoje su blogio imperija. Tikėjosi, kad taip pasieks pergalę. Tačiau šiandien mes čia. Vieningi, susitelkę, ryžtingi. Tiesiantys pagalbos ranką. Tegul teroristai supranta – būsime išvien kiek reikės. Būsime išvien iki pergalės. Разом до перемоги! Слава Україні!“, – renginio metu kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Renginyje „Laisvė šviečia“ buvo transliuojama Panevėžio miesto partnerio Vinycios mero Sergiy Morgunov kalba, kurią jis sakė Panevėžio alumni asociacijos organizuotame Panevėžio forume tema „Razom do Peremogi – išvien su Ukraina“. „Pirmiausia noriu padėkoti panevėžiečiams ir kolegai Ryčiui Račkauskui. Prisimenu siaubingą 2022 m. vasario 24 d. Rytis vienas iš pirmųjų man paskambino ir pasiūlė pagalbą. Mums buvo labai svarbu žinoti, kad kovodami su Rusijos atneštu blogiu nesame vieni. Drauge buvo Panevėžys. Mus palaikė Lietuvos žmonės. Ačiū už galingą karinę, humanitarinę ir finansinę pagalbą Ukrainai. Dėkojame, kad padedate mūsų bendruomenei […]Mes kovojame už tai, ką mylime, už vertybes, kurios yra brangios kiekvienam žmogui bet kuriame Žemės kampelyje. Tai yra aišku kiekvienam panevėžiečiui ir Lietuvos gyventojui. Mes kovojame už savo šeimas, už vaikus, už savo namus. Ukraina laimės šį karą. Mūsų žmonės tuo neabejoja. Kartu su Ukraina laimės šalys, kurios stovėjo greta mūsų šioje kovoje. Visas laisvas demokratinis pasaulis laimės. Dėkoju Lietuvai už principingą poziciją remiant Ukrainą. Vertiname glaudžią Panevėžio ir Vinycios miesto partnerystę. Ukraina ir Lietuva savo istorijoje turi daug bendro. Aš tikiu, kad jos ir toliau petys petin eis drauge. Kartu iki pergalės! Šlovė Ukrainai!“.

Žodį tarė Ukrainos bendruomenės pirmininkė Tatjana Patokova, kuri dalijosi mintimis apie susidariusią sudėtingą padėtį jų šalyje, panevėžiečiams dėkojo už palaikymą: Kartais atrodo, kad tai, kas vyksta nuo praėjusių metų vasario 24-osios yra sapnas. Norime pabusti ir grįžti į šalį, kurioje niekas nepasikeitė. Kai vyksti autobusu į Kyjivą kartais atrodo, kad niekas nepasikeitė, bet staiga pradedi pastebėti karo ženklus: sudeginti pastatai, barikados keliuose ir tuoj pat prisimeni Charkivą, Černigivą, Irpinę, Borodianką,  Bachmutą, miestus ir kaimus, sulygintus su žeme. Svarbiausia, tūkstančiai nekaltų gyvybių, kurias nusinešė karas… Mes atstatysime miestus, bet žuvusieji niekada nebegrįš. Atrodo, kad niekada nepabūsime iš šio siaubingo sapno. Mes jau niekada negrįšime į gyvenimą iki vasario 24-osios […] 2023-ieji privertė mus suprasti kas iš tikrųjų yra svarbu mūsų gyvenime ir ko mes ilgimės. Mes išmokome gyventi be tam tikrų dalykų ir žmonių, kurie mums buvo svarbūs. Tačiau turime naujų draugų: ukrainiečių ir kitų šalių atstovų, kurie mus priėmė. Didelis dėkui už viską ką darote Panevėžio ir Lietuvos draugai“.

Renginio metu skambėjo patriotinės lietuvių bei ukrainiečių dainos, vyko teatralizuotas Panevėžio lėlių vežimo teatro performansas – akcija „Liutiy rik“ („Žiaurus vasario metas“).

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: