Panevėžyje viešėjęs Seimo kontrolierius: „Problemos turi būti sprendžiamos tariantis su miesto bendruomene“

Pirmadienį miesto savivaldybėje viešėjęs Seimo kontrolierius Raimondas Šukys susitikęs su meru Ryčiu Račkausku ir kitais miesto vadovais aptarė aktualiausias problemas mieste, taip pat domėjosi, kaip sprendžiamos Seimo kontrolieriaus rekomendacijose nurodytos problemos.

R. Šukys pasidžiaugė mažėjančių skundų skaičiumi mieste. „Norėtųsi tikėti, kad skundų mažėjimą lėmė savivaldybės vadovų glaudesnis bendravimas su miesto bendruomene, o ne menkas Seimo kontrolierių įstaigos žinomumas“, – susitikime sakė jis.

„Seimo kontrolierius informavo, kad per pastaruosius metus ženkliai sumažėjo panevėžiečių skundų. Mūsų rinkiminė programa ir buvo orientuota į darbą žmonėms, tad statistika rodo, kad tesime rinkėjams duotus pažadus. Mes visada esame atviri diskusijoms ir geranoriški gyventojų problemų sprendimams“, – sakė meras R. Račkauskas.

Seimo kontrolierius 2014 metais gavo 21 skundą dėl Panevėžio miesto pareigūnų galimo piktnaudžiavimo ar biurokratizmo, kai 2015 metais iki spalio 30 dienos jų buvo vos 9. 2014 metais Seimo kontrolierius pripažino pagrįstais 15 skundų, kai 2015 metais iki spalio 30 dienos – tik vienas.

Susitikime buvo nagrinėjamos ir Seimo kontrolieriams dažniausiai nurodomos problemos, tarp kurių ir detalusis teritorijų planavimas, geriamojo vandens tiekimas ir saugaus eismo organizavimas. Taip pat buvo aptarti įsisenėję Jurginų gatvės klausimai. Seimo kontrolierius R. Šukys pasiūlė šį klausimą dar kartą aptarti su bendruomene.

„Smagu, kad priimant gyventojus dalyvavo ir Seimo narys Povilas Urbšys – Seimo narys, kuris išgirdo miesto gyventojų problemas. Viena aktualiausių problemų – atliekų tvarkymo problemos. Gyventojai tikėjosi, kad pasirašius sutartis dėl komunalinių atliekų rūšiavimo, mokesčiai mažės sparčiau“, – sakė Seimo kontrolierius.

Seimo kontrolierius taip pat susitiko su savivaldybės administracijos skyrių vedėjais bei pavaldžių įstaigų vadovais ir pristatė žmogaus teisių problemas, konstatuotas apsilankius Panevėžio apskrities globos įstaigose, tarp kurių švaros ir higienos užtikinimo, privatumo bei asmenų užimtumo problemos. Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį, kad vyresnių globos namų gyventojų problemos būtų efektyviau sprendžiamos, jei glaudžiau bendradarbiautų savivaldybės įstaigos, pavyzdžiui, Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir kitos įstaigos.
Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: