Bolt nuotr.

Panevėžyje vis daugiau žmonių keliauja ekologiškai

Viena iš Panevėžio miesto strateginių plėtros krypčių – ekologiškumo, darnaus judumo, tvarių išteklių naudojimo skatinimas. Mieste nuo 2018 m. sėkmingai įgyvendinamas ir nuolat atnaujinamas darnaus judumo planas, pagal kurį plėtojamas ekologiškų transporto priemonių tinklas.

„Beveik prieš dvejus metus Panevėžio miesto savivaldybė ir elektrinių paspirtukų bei dviračių dalijimosi paslaugas teikiančios įmonės pasirašė memorandumą. Taip siekta prisidėti prie miestiečių ir miesto svečių keliavimo įpročių keitimo, tvaraus transporto naudojimo. Panevėžys atsinaujina, nuolat tobulinama infrastruktūra, tad vis daugiau panevėžiečių naudojasi ekologiškomis transporto priemonėmis – dviračiais, paspirtukais. Žaliųjų transporto priemonių plėtra ir naudojimasis jomis džiugina, tačiau svarbu neprarasti budrumo ir būti atsakingais eismo dalyviais“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Šiemet vienai iš elektroninių paspirtukų dalijimosi paslaugas teikiančių įmonių Savivaldybė taip pat išdavė leidimą miesto viešosiose vietose vykdyti veiklą. Siekiant mieste palaikyti tvarką, gyventojai prašomi atsakingai elgtis su šiomis transporto priemonėmis ir jas palikti tik specialiai tam skirtose vietose, taip pat pranešti apie ne vietoje paliktus paspirtukus. Tai galima padaryti atsisiuntus mobiliąją paspirtukų dalijimosi paslaugų programėlę.

Remiantis pateiktais duomenimis, praėjusiais metais išsinuomojus elektrinius paspirtukus mieste buvo nuvažiuota daugiau nei 141 tūkst. kilometrų, iš kurių 72,62 proc. vartotojų rinkosi trumpesnį nei 3 km atstumą. Vidutinė kelionės trukmė – 15 min. Daugiausia keliauta po miesto centrą. Paspirtukų nuomos paslaugomis naudojosi daugiau kaip 4 tūkst. unikalių vartotojų.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: