Manto Bartaševičiaus nuotr.

Panevėžyje vyko Europos jaunimo triatlono taurės etapas

Šių metų gegužės 22 dieną Panevėžio miesto centre įvyko unikalus tarptautinis triatlono renginys. Senvagės parke dėl Europos jaunimo čempionų titulo kovojo stipriausi triatletai iš 14 skirtingų valstybių. Lietuvai atstovavo perspektyviausias jaunimas, kuris nenusileido net ir žymiai daugiau patirties tarptautinėse varžybose turintiems varžovams.

Super sprinto varžybos – įtemptas ir labai įdomus formatas. Sportininkai individualiose estafetėse turi įveikti 350 metrų plaukimo, 10 km dviračių ir 5 km bėgimo distancijas. Įprastai žiūrovai įpratę stebėti ilgų nuotolių triatloną, tačiau pastaruoju metu pasaulyje vis patrauklesnės tampa trumpesnių nuotolių varžybos.

9 val. ryto nesenai atidarytame centriniame miesto parke startavo trisdešimt merginų iš Slovakijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Danijos, Turkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Mūsų šalies vardą gynė net septynios triatletės: Ugnė Paurytė, Vilgustė Gustaitytė, Rasa Bartasūnaitė, Jomilė Pribušauskaitė ir Rugilė Girštautaitė. Ugnė buvo greičiausia, distancijas įveikusi per 32 minutes ir 18 sekundžių galutinėje varžybų įskaitoje užėmė penktąją vietą. Varžybas nugalėjo triatletė iš Slovakijos Margareta Vrablova, kuri plaukimo, dviračių ir bėgimo rungtis įveikė per 31 minutę ir 7 sekundes. Sportininkė šiuo metu Europos jaunimo reitinge yra antroje vietoje. Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulius Batavičius džiaugėsi, kad tokio lygio tarptautinės varžybos vėl vyksta Lietuvoje: „Vakar Panevėžyje karaliavo krepšinis, o šiandien – triatlonas. Esame labai laimingi, kad Europos jaunimo taurės etapas vyksta būtent Lietuvoje ir, kad sulaukėme tokių aukšto lygio sportininkų iš daugybės skirtingų šalių.” Antroji vieta atiteko Estijos atstovei Liis Kapten, o trečioji danei Celina Kaarup.

Europos jaunimo taurės čempionu tapo pastaruoju metu įvairiose pasaulio varžybose laurus skinantis latvis Artūrs Liepa. Sportininkas super sprinto distanciją įveikė lygiai per 28 minutes. Antrą vietą iškovojo Lenkijos atstovas Jan Chrzanowski, o trečioji vieta atiteko estui Gregor Rasva. Mūsų šalies vardą gynė Zigmas Reisas, užėmęs penkioliktą vietą, šešioliktas į finišą atbėgo Oskaras Grigonis, aštuonioliktas Džiugas Karklelis, o dvidešimtas Kristupas Rimkus.

Pirmą kartą Lietuvoje vyko ir mišrių estafečių Europos jaunimo čempionatas. Unikalus formatas, kurio metu kiekvienas iš keturių komandos narių – dviejų merginų, dviejų vaikinų – turėjo įveikti 250 metrų Senvagėje, nuvažiuoti 6,2 km Panevėžio miesto gatvėmis ir nubėgti 5 kilometrus. Tik įveikęs visas tris disciplinas dalyvis perduoda estafetę kitam savo komandos draugui. Laimi ta komanda, kurios visi keturi sportininkai super sprintą įveikia greičiausiai. Mišrių estafečių nugalėtojais tapo Suomijos komanda, antroji vieta atiteko Estijos, o trečioji Danijos sportininkams.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis tikisi, kad Europos jaunimo taurės etapas bus tik puikus startas miesto renginiams šį sezoną: ,,Panevėžio miesto savivaldybė iš tiesų labai džiaugiasi šiuo renginiu, nes naujai sutvarkytame Senvagės parke toks tarptautinis renginys vykstą pirmą kartą.”

Kol jaunieji triatletai ilsėjosi ir ruošėsi saviems startams, Senvagės parke vyko ir atviras Arimex Lietuvos sprinto čempionatas. Čia dėl Lietuvos čempionų vardo varžėsi ne tik Lietuvos elitas, bet ir svečiai iš kaimyninių Baltijos šalių. Lietuvos čempionės vardą apgynė Inga Paplauskė, o greičiausiu tarp vyru tapo svečias iš Estijos Johannes Sikk.

Nuotraukos Manto Bartaševičiaus


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: