Panevėžyje vyko jaunimo festivalis „O mes kitokie“

Šiandien „Minties“ gimnazijoje vyko jaunimo festivalis „O mes kitokie“, skirtas sėkmingam gimnazijos ir kitų miesto bei šalies mokyklų bendradarbiavimui, pagrįstam aplinkosaugos, darnumo principais.

„Gerbiami šio renginio dalyviai ir organizatoriai, malonu jus pasveikinti ir pasakyti, kad vienas iš svarbiausių, strateginių mūsų šalies ir Panevėžio miesto tikslų – aplinkos kokybės gerinimas. Norint turėti švaresnę, sveikesnę aplinką – labai svarbu visuomenės švietimas. Nuo  kiekvieno iš mūsų priklauso planetos ateitis, aplinkos, oro, vandens, dirvožemio kokybė, todėl  turime ryžtingiau keisti savo įpročius. Panevėžio miesto savivaldybė  skatindama visuomenę tapti draugiškesne aplinkai pirmoji iš didžiųjų miestų nuo 2020 metų pradžios atsisakė miesto renginiuose naudoti vienkartinius plastikinius indus. Siekdama gerinti susisiekimo sąlygas pėstiesiems, bevariklio transporto mėgėjams, mažinti automobilių naudojimą bei oro taršą, Savivaldybė modernizuoja, atnaujina bei tiesia naujus dviračių takus, kuriais vis daugiau žmonių naudojasi atsisakydami automobilių. Šis renginys yra puikus pavyzdys, kad jums rūpi draugiškesnė ir tvaresnė aplinka. Tad visiems linkiu gražaus, prasmingo renginio ir išlikti kitokiais“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas.

Jaunimo festivalyje dalyvavo apie 150 mokinių iš Panevėžio, Kuršėnų, Kaišiadorių mokyklų. Renginyje kiekvienos mokyklos atstovai pristatė, kokiomis sąlygomis jie saugo aplinką, kokiose veiklose dalyvauja ir pan. Mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo pristatytos Panevėžio gamtos mokyklos veiklos, vaikai gamino tvarius maišelius, išbandė iš antrinių žaliavų pagamintą sporto inventorių, naudojo gipsą kaip natūralų mineralą ir gamino fosilijas, taip pat iš atraižų pagamino peizažą, o pasitelkę taškavimo meną daiktą prikėlė antram gyvenimui.

Festivalio tikslas – šviesti visuomenę gamtos tausojimo, darnaus vystymosi klausimais, skatinti Panevėžio miesto bei šalies mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą aplinkosaugos srityje, išnaudojant patirtinio ugdymo(si) galimybes. 

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: