Panevėžyje vyko robotikos konferencija, svečiai iš Danijos bei Suomijos dalinosi gerąja patirtimi

Penktadienį, 2017 m. lapkričio 24 d., Panevėžio mokslo ir technologijų parke įvyko tarptautinė konferencija „Kick-off: RoboPanevėžys“. Panevėžio alumni klubo organizuoto renginio metu pranešėjai iš Danijos, Suomijos ir Lietuvos kalbėjo ir diskutavo, kaip paversti Panevėžį europinio lygio robotikos centru.

Renginį atidarė Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, o jį pasisveikinimu papildė populiariausias pasaulyje robotas-humanoidas Pepper. Pranešimus skaitė ir diskusijoje dalyvavo „Invest in Odense“ generalinis direktorius Joostas Nijhoffas, vienas Suomijos techninių tyrimų centro VTT vadovų Ali Muhammadas, „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimundas Petrauskas, premjero patarėjas ekonomikai Lukas Savickas, vienas iš „Factobotics“ įkūrėjų Thomas Solupajev-Ronlev ir kiti dalyviai.

J.Nijhoffas susirinkusiems klausytojams iš įvairių regiono pramonės ir logistikos kompanijų pasakojo, kaip drąsūs ir ryžtingi Odensės miesto valdžios atstovų sprendimai robotikos srityje padėjo miestui įveikti 2008-09 m. krizės sukeltus ekonominius sunkumus. Anot svečio iš Odensės, ryžtas keistis ir aiškiai apibrėžti tikslai yra svarbiausi veiksniai siekiant pokyčių. Jam antrino A.Muhammadas, tvirtindamas, kad kuriant istoriją nepaprastai svarbu nebijoti rizikuoti.

Lietuvos robotikos asociacijos direktorius Edgaras Leichteris, kalbėdamas apie Panevėžio kaip potencialaus robotikos centro privalumus išskyrė palankią pramonės situaciją regione, reikiamas kompetencijas bei aukštą vietos valdžios motyvaciją siekti tikslų šioje srityje.

Diskusijos dalyviai kaip aiškų miesto privalumą išskyrė ir Panevėžio dydį. Anot jų, miestas idealiai tinka sparčių pokyčių diegimui, o aiškiausius ir konkrečiausius atsakymus apie rinkos poreikius pateikti gali regiono verslo atstovai.

Taip pat, pasak jų, svarbu investuoti į talentus ir jų ugdymą nuo anksčiausiojo švietimo lygmens. „Technologijos yra pakankamai nuobodžios ir nieko nevertos be žmogaus. Svarbiausia yra technologijų sukuriama vertė žmonėms“, – kalbėjo J.Nijhoffas.

Atsakydamas į dažnai visuomenėje girdimus nuogąstavimus, jog robotai iš žmonių atims darbo vietas, „Devold” atstovas B.Mølleris teigė, jog esti nemažai darbų, kurie ergonomiškai tiesiog nėra pritaikyti atlikti žmogui, todėl čia robotai ir tampa sprendimu. Tačiau, pasak jo, kompanijos tikrai neturėtų siekti kuo labiau robotizuotis, neturėdamos aiškaus robotikos technologijų panaudojimo plano.

Konferencijos metu paraleliai vyko moksleiviams skirtos dirbtuvės, kur buvo galima išbandyti naujausius, mokymuisi pritaikytus robotus.

Nuotraukų autorius Tomas Šiaudinis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: