Panevėžyje vyko vienybės ir solidarumo akcija su Ukraina „Laisvė šviečia“ (fotogalerija)

Šiandien gausus būrys panevėžiečių bei miesto svečių susirinko miesto centrinėje aikštėje išreikšdami palaikymą ir solidarumą su Ukraina.

„Šiąnakt tapome brutalios karinės Rusijos ir ją galimai remiančios Baltarusijos agresijos prieš brolišką Ukrainą liudininkais. Jau buvome įpratinti sakyti „karas vyko“. Deja, nuo šiandien jau sakome „karas vyksta“. Ir jis visai šalia. Šiandien Ukraina yra kiekvieno mūsų, Lietuvos, Europos ir Vakarų civilizacijos laisvės gynėja. Ji neturi kristi. Mes privalome jai padėti. Matydamas jus šiandien čia, esu tikras – Ukraina neliks vienui viena. Jos laisvę palaiko įvairių tautų žmonės, reiškia ir jų valstybės. Būkime tvirti, būkime vieningi, būkime drauge su Ukraina ir jos žmonėmis, su mūsų miesto partnerio Vinycios bendruomene. Слава Україні!“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Prie miesto Savivaldybės vykusioje Ukrainos palaikymo akcijoje dalyvavusieji išgirdo ne tik Lietuvos, bet ir miesto Lėlių vežimo teatro aktorės ukrainietės Darijos Lysohor atliktą Ukrainos himną. Renginyje palaikymo kalbą sakė Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ valdybos narė Viktorija Vingirevičiūtė. Lėlių vežimo teatro aktoriai iš Ukrainos Marija Patokova bei Aleksandras Železnovas dalijosi mintimis apie padėtį jų gimtoje šalyje bei išreiškė padėką už panevėžiečių palaikymą. „Ačiū, kad Lietuva taip palaiko Ukrainą. Tai mums labai svarbu. Dabar tikrai labai sunku, niekas negalvojo, kad taip bus. Manau, kad dabar pasauliui svarbu žinoti teisybę. O teisybė yra tokia – šiandien Ukrainoje vyksta karas, nors tai ir labai skaudu“, – kalbėjo M. Patokova.

Šiandien vykusio R. Račkausko pokalbio su Ukrainos miesto partnerio Vinycios meru Sergijumi Morgunovu (Sergiy Morgunov) metu buvo aptartos paramos galimybės. Panevėžio miesto meras išreiškė susirūpinimą bei intenciją suteikti įvairiapusę pagalbą miesto partnerio gyventojams. Pokalbio metu buvo sutarta konkrečius pagalbos ir bendradarbiavimo žingsnius aptarti artimiausiomis dienomis.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: