Panevėžyje vyks Pasaulio graplingo čempionatas

Šiandien „Cido“ arenoje vyko spaudos konferencija, kurios metu buvo pristatytas spalio 9 d. Panevėžyje vyksiantis Pasaulio graplingo čempionatas. Varžybose dalyvauti ketina sportininkai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos,  Kazachstano, Azerbaidžano, Ganos, Egipto, Anglijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių. Graplingas – tai imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų.

„Džiaugiamės, kad pastaruosius kelerius metus Panevėžys pritraukia vis daugiau solidžių sporto renginių. Vienas tokių – pirmą kartą Panevėžyje vyksiantis Pasaulio graplingo čempionatas. Panevėžyje išvystyta puiki infrastruktūra, taip pat turime solidžią patirtį priimant bei padedant organizuoti svarbius sporto renginius. Todėl neabejoju, kad ir sportininkai, ir jų komandos, ir Lietuvos graplingo federacija bus patenkinti tiek Panevėžiu, tiek ir „Cido“ arena. Sportininkams linkiu sėkmės bei tikiuosi, kad turėsime galimybių bendradarbiauti ir ateityje“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Spaudos konferencijoje dalyvavę Lietuvos graplingo federacijos įkūrėjas-steigėjas Kęstutis Smirnovas, federacijos prezidentas Andrijus Kupstas bei federacijos  generalinis sekretorius Erikas Kazlauskas pristatė spalį Panevėžyje vyksiančio Pasaulio graplingo čempionato koncepciją. Varžybose dalyvauti ketina sportininkai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos,  Kazachstano, Azerbaidžano, Ganos, Egipto, Anglijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių.

Graplingas – tai imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Pagal bendrąją sporto filosofiją, grapplers – sportininkas privalo gerbti sporto vertybes, būti sąžiningu ir niekada tyčia nepakenkti savo varžovui siekiant pergalės. Čia sportininkai kovoja iki pasidavimo, naudodami visus imtynių veiksmus: tiek metimus, tiek smaugimo ar kitus skausmingus veiksmus. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui tik tada per pridedama laiką skaičiuojami taškai pagal patvirtintas tarptautines graplingo taisykles.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: