Panevėžyje vyksta profilaktinis gyventojų testavimas dėl COVID-19

Panevėžio miesto savivaldybė trečią savaitę yra priskiriama didelės rizikos savivaldybėms dėl COVID-19 ligos plitimo, todėl primename, kad šią savaitę vis dar vyksta profilaktinis gyventojų testavimas.

Registruotis tyrimams gyventojai prašomi skambinant nemokamu tel. 1808 ir konsultantui nurodyti raktažodį „panevėžietis profilaktiškai“. Paskirtu laiku gyventojai turi savarankiškai atvykti į mobilų punktą, vykti taksi ar viešuoju transportu – draudžiama. Taip pat atvykus su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei pranešimą su identifikavimo kodu, kuris buvo atsiųstas į mobilųjį telefoną, iš kurio buvo skambinta tel. 1808 ir užsiregistruota.

„Per pastarąsias dvi savaites paimta virš 1570 mėginių. Sergamumo statistika tiek šalies, tiek ir mūsų regiono mastu vis dar neleidžia atsipalaiduoti. Saugokime vieni kitus, tik visų mūsų sąmoningumas ir atsakingumas gali duoti teigiamų rezultatų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą“, – sakė Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba.

Rekomendacijos dėl COVID-19 ligos prevencijos

  • atsakingai rūpintis rankų higiena,  laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo;
  • įstaigose, organizacijose, įmonėse vykstančių susirinkimų metu ir toliau dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, t. y. kaukes, respiratorius. Tai ypač aktualu, kai susitinkama su žmonėmis, su kuriais įprastai darbo aplinkoje nebendraujama.
  • būti ypač atsargiems sergant lėtinėmis ligomis ir/ar esant vyresnio amžiaus, kuriems koronaviruso liga pavojingesnė;
  • laikytis saugaus atstumo (2 metrų), riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Taip pat kruopščiai laikytis asmeninės ir aplinkos higienos;
  • besilankant parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse laikytis saugaus atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos;
  • esant galimybei nukelti asmenines šventes, o jei jos visgi organizuojamos, apsiriboti tik artimiausių žmonių dalyvavimu. Šventėse negali dalyvauti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys ar tie, kuriems privaloma izoliacija;
  • atidėti nebūtinas tiek vietines, tiek tarptautines keliones. Vis dėlto rengiantis kelionei, įvertinti koronaviruso infekcijos epideminę situaciją šalyje ir galimas pasekmes.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: